Tiptronic S – pavarų dėžės Porsche automobiliams

Tiptronic S – pavarų dėžės Porsche automobiliams

„Tiptronic S“ – tai automatinė transmisija su išmaniąja programine įranga, įdiegta „Porsche“ automobiliuose. Prireikus, vairuotojas pavaras gali perjungti rankiniu būdu. Tai yra patobulinta gamintojo automatinės transmisijos „Tiptronic“ versija. 2000 m. transmisija debiutavo modelyje „Porsche Boxster S“. Šiais laikais ji montuojama skirtinguose „Volkswagen“ ir „Porsche“ modeliuose.

„Tiptronic S“ savybės

„Tiptronic S“ yra paremta klasikine automatine transmisija su hidrauliniu sukimo momento keitikliu. Rankiniam pavarų perjungimui naudojami ant vairo sumontuoti specialūs jungikliai arba menčių perjungikliai. Tai yra ypatingai patogu sportiniams automobiliams, kadangi leidžia mažiau atitraukti dėmesį nuo vairavimo, nes vairuotojui nereikia nuimti rankų nuo vairo. Taipogi, perjungimas į reikiamą pavarą įvyksta beveik taip pat akimirksniu kaip ir naudojant mechaninę pavarų dėžę. Be to, pavarų svirtį galima perjungti į „M“ padėtį, o tuomet į aukštesnę arba žemesnę pavarą, pastumiant svirtį link „+“ arba „-“.

Ši transmisija gali prisitaikyti prie individualaus vairavimo stiliaus, o tai padeda taupyti kurą, užtikrina aukštą komforto lygį ir nepriekaištingą automobilio dinamiką tiek vairuotojui, tiek ir keleiviams.

Populiarios „Tiptronic S“ transmisijos

Transmisijos indeksasGamintojasPavarų skaičiusMaksimali variklio galia, lMaksimalus variklio sukimo momentas, N · mGamybos pradžiaModeliai, kuriuose naudojamos
09D (TR-60SN)Aisin66002001Porsche Cayenne 9PA; Volkswagen Touareg 7L
0С8 (TR-80SD)Aisin868502009Porsche Cayenne 92A; Volkswagen Touareg 7P
01V (5HP19)ZF53.73251995Porsche Boxster (986); Porsche 911 Carrera (996)

Dažnai pasitaikantys „Tiptronic S“ transmisijų gedimai

GedimaiTransmisijos
Gana anksti sugenda vožtuvo korpusas.09D (TR-60SN)
Nutrūksta solenoidų laidai.09D (TR-60SN)
Laiku nepakeitus keitiklio užrakto sankabos trinties pamušalo, gali sugesti tepalų pompa.01V (5HP19)
Intensyvus greitėjimas pažeidžia sankabos rinkinių trinties įdėklus, ko pasekoje jų dėvėjimosi produktai užkemša solenoidinius vožtuvus.0С8 (TR-80SD)
Gana dažnai reikia pakeisti tepalo siurblio tarpiklius ir įvores.09D (TR-60SN); 01V (5HP19); 0С8 (TR-80SD)