Kas yra „Android Auto“ ir kaip ji veikia

Kas yra „Android Auto“ ir kaip ji veikia

Modernėjant pasauliui vis daugiau svarbos mūsų gyvenime užima išmaniosios technologijos. Sunku įsivaizduoti gyvenimą civilizuotoje šalyje be įvairiausių įrenginių. Gadžetai sutinkami kone kiekvienoje gyvenimo ir veiklos sferoje, be jų šiandieninis įprastas gyvenimas būtų praktiškai neįmanomas. Net ir nemėgstantys elektroninių įrenginių žmonės negalėtų jų visiškai atsisakyti. Atsisakius telefono žmogus paprasčiausiai negalėtų įvykdyti didžiosios dalies kasdienių darbų, o su artimaisiais tektų bandyti susisiekti pašto pagalba. Sutikite, šiandieninis pasaulis diktuoja visiems gyvenimo tempą prie kurio privalome prisitaikyti jei norime gyventi kokybišką ir pilnavertį gyvenimą. Be to, sunku būtų paneigti, kad technologijos žymiai palengvina mūsų kasdienybę. Kalbant apie automobilius, technologijų pagalba stengiamasi visapusiškai palengvinti vairuotojams automobilio valdymo procesą. Šiandien rinkoje turime ne tik automobilius su automatine pavarų dėže, automatinio parkavimo sistemą, bet ir „Android Auto“ sistemą.

Kas yra „Android Auto“?

Tai yra specialiai vairuotojams skirta programėlė. Operacinių sistemų išmaniesiems telefonams kūrėjas „Google“ sukūrė „Android Auto“ programėlę su kuria vairuotojas gali sinchronizuoti išmanųjį telefoną su automobiliu. Žinoma, norint naudotis šia programėle būtina turėti išmanųjį telefoną su „Android“ operacine sistema 5.0 versijos ar naujesne. Automobilyje turi būti automobilio valdymo planšetė ar ekranėlis. 

Vienas iš pirmųjų automobilių su įdiegta „Android Auto“ programėle yra Hyundai i40. Pirmą kartą Europai jis buvo pristatytas parodoje IAA 2015.

Kokia „Android Auto“ nauda?

Ši programėlė yra tarsi laisvų rankų įranga alternatyvi telefono naudojimui. Tai reiškia, kad susinchronizavus telefoną su automobiliu per šią programėlę, vairuotojas automobilio ekrane gali valdyti savo išmanųjį telefoną. Žinoma, principas kiek skiriasi. Taigi kuo ši programėlė naudinga?

Bendravimas

Kadangi tai laisvų rankų įranga, vairuotojas negali rašyti pranešimų, bet gali juos diktuoti, kadangi Android Auto yra valdomas balsu. Jūsų diktuojamas pranešimas bus konvertuotas į teksto pranešimą ir, jums paliepus, bus išsiųstas adresatui. Taip pat programėlė konvertuos gautą teksto pranešimą į audio ir jums perskaitys. Vadinasi, ši programėlė leidžia ir toliau bendrauti pranešimais, tačiau vairuotojui netenka nukreipti dėmesio nuo kelio. Svarbu paminėti, kad kalba eina ne tik apie trumpąsias SMS žinutes, bet ir apie svarbiausias bendravimo platformas, tokias kaip „Facebook Messenger“, „Skype“, „WhatsApp“ ir kt. Tikriausiai net nereikia minėti, kad balsu galėsite atsiliepti į skambučius, tai jau savaime suprantama. 

Navigacija ir žemėlapiai

Android Auto Navigacija ir žemėlapiai

„Android Auto“ yra labai apgalvota programėlė, kurioje galima rasti viską ko gali prireikti kelyje. Programėlę galima sinchronizuoti net su 34 aplikacijomis. Joje integruota „Google Maps“ ir realiu laiku atnaujinama „Waze“ navigacija, kurios pagalba yra lengviau išvengti spūsčių ir kamščių, bei pasirinkti patogesnį maršrutą. Pasak daugelio vairuotojų, programėlė išties pateisina lūkesčius ir kaskart sulaukia vis daugiau dėmesio ir pripažinimo.

Muzika, naujienos ir pramogos

Taip pat  „Android Auto“ galima rasti pramoginių ir muzikos klausymo aplikacijų tokių kaip „Spotify“, „Google Play Music“, audio knygų aplikacijų „Audiobooks“, „Audible. Programėlė leidžia klausytis radijo, daugybės naujienų portalų ir įvairių tinklalaidžių.

„Android Auto“ yra maksimaliai pritaikyta prie žmogaus reikmių ir joje galima rasti kone visas kasdien naudojamas programėles. 

Saugumas

Didžiausias programėlės pranašumas yra saugumas. Nemažai nelaimingų atsitikimų kelyje įvyksta dėl vairuotojo nedėmesingumo arba blaškymosi naudojant telefoną. „Android Auto“ leidžia atlikti visus reikiamus veiksmus balsu, tad vairuotojui netenka nuolat žvilgčioti į telefono ekraną, slapta spaudžioti mygtukus ar juo labiau viena ranka vairuoti, kita laikyti telefoną. Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko V. Grašio, per pirmąjį 2021-ųjų metų pusmetį buvo užfiksuota virš 24,3 tūkst. pažeidimų susijusių su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant. Tai rodo, kad ši problema iki šiol tebeišlieka itin opi Lietuvos keliuose. Primename, kad pagal KET (Kelių eismo taisyklės) 2022 metų duomenis kalbėjimas telefonu be laisvų rankų įrangos (išskyrus kai variklis išjungtas) užtraukia vairuotojui nuo 60 iki 90 eurų baudą.

Kaip veikia „Android Auto“ ir kaip prijungti telefoną prie automobilio naudojant šią programėlę?

Kaip instaliuoti android auto

Taigi kaip jau minėjome, būtina turėti išmanųjį telefoną su Android operacine sistema, o automobilis ar naudojama stereofoninė sistema turi būti suderinama su programėle. Įsitikinkite, kad visos reikalingos programos jūsų telefone yra atnaujintos. Tai nesunkiai padarysite nuėję į Nustatymus (Settings), ten pasirinkite Programinės įrangos atnaujinimas (Software update), o tada Atsisiųsti ir įdiegti (Download and install). Toliau vadovaukitės pateiktais tolimesniais žingsniais. Atkreipkite dėmesį, kad skirtinguose įrenginiuose formuluotė gali keistis. 

Eikite į „Play Store“ ir parsisiųskite „Android Auto“ programėlę jei ji nėra gamykliškai įdiegta jūsų telefone. 

Jei esate įsitikinę, kad jūsų automobilis palaiko „Android Auto“ programėlę, patikrinkite nustatymuose ar automobilis sujungtas su ja. Prireikus pagalbos susisiekite su informacijos centru, gamintoju ar ieškokite informacijos naudojimo vadove, internete. 

Prijunkite telefoną prie USB laido ir „Bluetooth“ ryšio su automobiliu, ir leiskite perduoti duomenis. Jūsų telefono ekrane atsidarys „Android Auto“ programėlė, o automobilio multimedijos ekrane pasirodys užrašas prašantis atlikti tam tikrus žingsnius išmaniajame įrenginyje. Sekite instrukcijas, leiskite sistemai naudoti duomenis (spauskite Allow), kad programėlė veiktų tinkamai ir galėtumėte naudotis visomis funkcijomis. Atlikę šiuos veiksmus galėsite telefone valdyti parinktis, nuspręsti, kokiomis funkcijomis naudositės, o kuriomis ne. Šias parinktis visada galėsite pakeisti pagal poreikius.

Palaukite porą minučių, telefonui prireiks laiko sinchronizacijos su automobiliu procesui. Galiausiai automobilio ekranėlyje turėtumėte išvysti kažką panašaus į telefono meniu su visomis programomis, kurių naudojimui davėte leidimą. Jei norėsite tvarkyti parinktis, paspauskite Nustatymus (Settings) automobilio ekranėlyje, jas galėsite tvarkyti savo nuožiūrą naudojant telefoną. 

„Android Auto“ privalumai ir trūkumai

Kas vienam gali pasirodyti trūkumu, kitam galbūt atrodo priešingai. Todėl šioje skiltyje pateiksime kelis savo pastebėjimus, o spręsti leidžiame jums patiems.

„Android Auto“ gali būti valdomas balsu, liečiant automobilio ekranėlį ir ant vairo esančiu balso komandos aktyvavimo mygtuku. Tai reiškia, kad automobilis turi būti modernus kitu atveju tiesiog negalėsite naudotis programėle.

Tinka ne kiekvienai transporto priemonei. Automobilis turi būti suderinamas su programėle. Tai turi būti nurodyta gamintojo.

Tinka tik išmaniesiems telefonams su Android 5.0 ar naujesne operacine sistema.

Reikalauja kantrybės. Pavyzdžiui, norint išsiųsti tekstinį pranešimą jums reikės detaliai paaiškinti „Google“ asistentui ką norite daryti. Tuomet asistentas pakartos jūsų prašymą ir pasiteiraus ar suprato jus teisingai. Taigi vieno pranešimo siuntimas gali trukti iki kelių minučių ir pareikalaus jūsų kantrybės ypač jei norite viską atlikti kuo skubiau.

Modernėjant mūsų kasdienybei vairuotojai taip pat nelieka pamiršti. Tokios programėlės automobiliams yra ne tik patogios, bet ir užtikrina didesnį saugumą tiek vairuotojams, tiek kitiems eismo dalyviams. Deja, kolkas automobiliai palaikantys šią funkciją yra brangūs ir ne visiems įperkami, tačiau galime daryti prielaidą, kad netolimoje ateityje panašios programos bus naudojamos visose transporto priemonėse. Primename, kad naudotis telefonu vairuojant yra pavojinga, todėl skatiname būti atsakingais kelyje ir naudotis laisvų rankų įranga. 

Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.