Užduokite klausimus arba pasidalinkite savo remonto patirtimi automobilių forume. Prenumeruokite atnaujinimas, kad nepraleistumėte mūsų naujų instrukcijų.
Norėdami atsisiųsti programėlę:
Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.
Kokius automobilyje esančius filtrus reikia keisti?
Visus automobilio filtrus periodiškai reikia pakeisti. Visa tai apima variklio tepalų ir oro, bei transmisijos, degalų ir salono filtrus. Dyzeliniuose varikliuose taip pat yra kietųjų dalelių filtras, kurį reikėtų pakeisti. Taip pat, tūrėtų būti atliekamas kietųjų dalelių filtro, kuris yra dyzeliniuose varikliuose, savalaikis keitimas.
Kaip dažnai reikėtų keisti automobilyje esančius filtrus?
Dalelių filtrui, keitimo intervalas nėra nustatytas, todėl jį reikia keisti, prireikus. Visos kitos dalys turi būti keičiamos atsižvelgiant į automobilio gamintojo nurodytą grafiką. Tepalų filtras keičiamas tuo pačiu metu kaip ir variklio alyva, vidutiniškai kas 10 000–15 000 km. Automatinės pavarų dėžės filtras kartu su skysčiu turėtų būti keičiamas 60 000 km, o mechaninės pavarų dėžės filtras - kas 80 000 km. Oro filtro kasetės eksploatavimo laikas vidutiniškai yra 10 000 – 15 000 km. Važinėjant dulkėtoje vietovėje oro filtro tarnavimo laikas sumažėja perpus. Salono filtras turėtų būti keičiamas nauju du kartus per metus: prieš prasidedant pavasariui ir rudeniui.
Kas nutiks jeigu automobilio filtrai nebus keičiami?
Užsikimšęs tepalų filtras pagreitina variklio komponentų nusidėvėjimą, o blogas kuro filtras - nestabilų variklio darbą ir sumažina sukimo momentą. Jei nesilaikysite oro filtro keitimo intervalų, variklio galia sumažės, o degalų sąnaudos padidės. Nusidėvėjusi salono filtro kasetė pablogina keleivių salono ventiliaciją ir negali užkirsti kelio dulkėms ir nemaloniems kvapams patekti į vidų. Naudojant blogą greičių dėžės filtrą sutrumpėja greičių dėžės tarnavimo laikas.