StabiliTrak: aprašymas, funkcijos ir veikimo principas

StabiliTrak: aprašymas, funkcijos ir veikimo principas

„StabiliTrak“ – tai stabilumo kontrolės sistemų, kurios gaminamos  „General Motors“ transporto priemonėms, prekinis ženklas. Šios sistemos yra įdiegtos tokiose transporto priemonėse kaip „Buick“, „Cadillac“, „Opel“, „GMC“, ir „Chevrolet“. Sistema pirmą kartą pasirodė 1997 m., kai buvo išleisti modeliai „Cadillac Seville STS“ ir „DeVille“. „StabiliTrak“ tikslas – padėti vairuotojui išlaikyti numatytą kelią esant sunkioms kelio sąlygoms.

„StabiliTrak“ veikimo principas

„StabiliTrak“ nusako, ar automobilis išvažiuoja iš numatyto kelio, ar ne. Tam tikslui analizuojama daugybė parametrų, tokių kaip vairo kampas, ABS jutiklių rodmenys ir faktinė transporto priemonės kryptis. Jeigu nustatoma kokių nors nukrypimų, sistema pataiso transporto priemonės kelią, tam tikrus ratus veikdama stabdymo jėga.

Užvedus variklį sistema įsijungia automatiškai. Įjungus sistemą įsižiebia prietaisų skydelio indikatorius. Reikalui esant sistemą galima išjungti. Norėdami tai atlikti, turite paspausti ir palaikyti atitinkamą prietaisų skydelio mygtuką.

Populiarios transporto priemonės su „StabiliTrak“ sistema

Pagrindinės „StabiliTrak“ gedimų priežastys

  • Sugedęs vairo kampo arba ABS jutiklis.
  • Blogas ratų suvedimas, pavyzdžiui, sukeltas neatitinkančio standartų remonto.
  • Atsarginių padangų naudojimas, kurių dydis skiriasi nuo standartinių ratų.