Kas yra ASC? Funkcijos ir techninės specifikacijos

Kas yra ASC? Funkcijos ir techninės specifikacijos

„ASC“ („Automatinė stabilumo kontrolė“) – tai sistema, įdiegta į „BMW“ ir „Jaguar“ automobilius, kuri pirmą kartą pasirodė 1997 m. Ji riboja variklio galingumą ir tokiu būdu padeda išvengti automobilio slydimo. Sistema pagerina transporto priemonės manevringumą bei dinamiką važiuojant slidžiu keliu, taipogi apsaugo nuo slydimo.

Kaip veikia „ASC“

„ASC“ yra glaudžiai susijusi su stabdžių antiblokavimo sistema bei turi bendrą valdymo bloką. Naudodamas „ABS“ jutiklius, valdymo blokas kontroliuoja ratų greitį. Bent vienam iš jų pradėjus slysti, įsikiša variklio valdymo blokas („DME“), kuris duoda komandą varikliui riboti galingumą. Tai atliekama išjungus vieną ar daugiau kuro purkštukų. Taipogi, reguliuoti galima uždegimo laiką bei droselio padėtį.

Sistema įsijungia automatiškai, kai tik yra pasukamas raktas uždegimo jungiklyje. Važiuojant su sniego grandinėmis arba ant smėlio ar ką tik pasnigus, patartina sistemą išjungti paspaudus centrinės konsolės mygtuką. Kad ją išjungtumėte, kelias sekundes palaikykite nuspaudę mygtuką.

Populiarūs automobiliai su „ASC“

Gedimo priežastys

  • ! Prastas rato greičio, alkūninio veleno padėties ar masinio oro srauto jutiklio veikimas.
  • ! Droselio vožtuvo gedimas.
  • ! Jutiklių, relių ar valdymo bloko elektros laidų pažeidimai.
  • ! Skirtingų protektoriaus raštų padangų montavimas vienoje ašyje.