Kas yra VDIM? Aprašymas ir veikimo principas

Kas yra VDIM? Aprašymas ir veikimo principas

„VDIM“ („Vehicle Dynamics Integrated Management“) – tai integruota technologija, skirta kontroliuoti transporto priemonės dinaminius parametrus. Ji buvo naudojama „Toyota“ ir „Lexus“ automobiliuose. Pirmą kartą pasirodė 2004 m. išleistame modelyje „Toyota Crown Majesta“. Ji pagerina transporto priemonės valdymą, gebėjimą važiuoti bekele bei manevringumą.

Kaip veikia „VDIM“

„VDIM“ optimizuoja keleto vairuotojo pagalbinių funkcijų veikimą, ypatingai stabdžių antiblokavimo, stabilumo kontrolės, traukos kontrolės ir stabdymo jėgos paskirstymo sistemas, kartu su elektriniu vairo stiprintuvu ir kt. Norint tai pasiekti, nuolat yra stebimas kiekvieno rato greitis, vairo kampas, stabdžių ir akseleratoriaus pedalų padėtis, slėgis stabdžių sistemoje ir automobilio posūkio kampas. Šie parodymai leidžia įvertinti situaciją kelyje. Rizika, kad automobilis gali nukrypti nuo numatytos trajektorijos, yra sumažinta naudojant „EPS“ ir „VSC“ sistemas.

„TRC“ aktyvuojasi, kai nustatomas ratų praslydimas. Stiprus ir greitas stabdžio pedalo paspaudimas įjungia avarinio stabdymo pagalbą („BA“). „ABS“ sistema įsikiša tam, kad neužsiblokuotų ratai.

Populiarūs automobiliai su „VDIM“

  • „Lexus IS III“, „IV“, „GS III“, „IV“, „LS IV“, „V“, „RX II“, „III“, „IV“;
  • „Toyota Camry VI“, „ Highlander II“, „III“, „ Sienna III“.

Gedimo priežastys