Kas yra 4motion? Aprašymas ir veikimo principas

Kas yra 4motion? Aprašymas ir veikimo principas

„4motion“ – tai patentuotas pavadinimas, reiškiantis visų varančiųjų ratų sistemą, sumontuotą „Volkswagen“ automobiliuose. Ji buvo naudojama nuo 1998 m. Iki tol visų varančiųjų ratų versijos buvo vadinamos „Syncro“. Išaugęs gebėjimas važiuoti bekele, nelygiu reljefu ir puria ar slidžia danga yra vienas pagrindinių šios sistemos privalumų.

Kaip tai veikia

Nuolat varoma „4motion“ gali būti randama transporto priemonėse su išilginio išdėstymo varikliais. Sistema naudoja riboto užsirakinimo „Torsen“ diferencialą. Tai paskirsto variklio sukimo momentą pagal kelio sąlygas, daugiausiai perduodant ašiai, kuri turi geresnę sukibimo jėgą.

Sistemoje “pagal poreikį” yra elektroniniu būdu valdoma kelių plokščių sankaba „Haldex“. Normaliomis sąlygomis visas sukimo momentas paskirstomas tik priekinei ašiai. Priekiniams ratams pradėjus slysti, aktyvuojami galiniai ratai ir jiems, trumpais laiko tarpais, gali būti paskirstyta iki 100% sukimo momento.

Dalinaiį varoma 4WD yra mažiau paplitusi. Ją aktyvuoja vairuotojas ir ji užtikrina tvirtą priekinės ir galinės ašies jungtį. Sistema skirta tik važiuoti bekele ar slidžia kelio danga.

„Volkswagen“ modeliai turintys „4motion“

Pavaros tipasAutomobiliai
Nuolat varoma su „Torsen“ diferencialuPassat B5; Phaeton 3D1, 3D2, 3D3, 3D4, 3D6, 3D7, 3D8, 3D9.
Pagal poreikį su „Haldex“ sankabaGolf 1J1, 1K1, 1K5, 5K1; Bora 1J2, 1J6; Passat B6, B7; Tiguan 5N, AD1, BW2.
Dalinai varoma 4WDAmarok 2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B.