ATTESA: aprašymas, funkcijos ir veikimo principas

ATTESA: aprašymas, funkcijos ir veikimo principas

„ATTESA“ („Advanced Total Traction Engineering System for All-Terrain“) – tai yra visų varančiųjų ratų sistemos, kurią turi „Nissan“ ir „Infiniti“ automobiliai, pavadinimas. Pirmą kartą sistema pasirodė 1987 m., kai buvo išleistas modelis „Nissan Bluebird U12“. Sistema pagerina transporto priemonės važiavimą bekele ir padeda jai pagerinti sukibimo jėgą ant slidaus paviršiaus. Tai padeda efektyviai išnaudoti variklio sukimo momentą. Tai taipogi pagerina automobilio dinamines savybes ir stabilumą posūkiuose.

Kaip tai veikia

„ATTESA“ visų varančiųjų ratų pavara gali būti nuolatos varoma arba pagal poreikį. Pirmaisiais metais automobiliuose su skersiniu variklio išdėstymu buvo įrengtas dėklas su planetiniu centriniu diferencialu. Jis buvo užrakinamas klampia sankaba. Atsižvelgus į kelio sąlygas, variklio sukimo momentas buvo paskirstomas visiems keturiems ratams.

Vėliau buvo naudojama AWD pagal poreikį. Joje nėra centrinio diferencialo. Vietoj to, paskirstymo dėžėje esanti kūginė pavara yra pritvirtinta prie papildomo priekinio diferencialo veleno. Ši pavara nuolatos perduoda sukimo momentą į kardaninį veleną. Borto kompiuterio valdoma klampi sankaba sujungia sraigto veleną su galinės ašies pagrindine pavara.

Automobiliuose su išilginio išdėstymo varikliais sumontuota sudėtingesnė sistema. Perdavimo dėkle yra kelių plokščių trinties sankaba su siurbliu. Ją atjungus, 100% variklio sukimo momento tiekiama tik galinei ašiai.

Ypatybės

Pavadinimas Pavaros tipas Skiriamieji bruožai Pirmi gamybos metai Automobiliai, turintys šią sistemą
ATTESA Nuolat varoma Riboto slydimo centrinį diferencialą užrakina klampi sankaba. 1987 Nissan Bluebird U12, U13; Pulsar C13; Primera P10.
Pagal poreikį Galinė ašis įjungiama klampiosios sankabos, kai priekinė pradeda slysti, ir gali gauti iki 50% variklio sukimo momento. 2000 Nissan Bluebird G10, N16; Pulsar C13; Primera P12.
ATTESA E-TS Pagal poreikį Kelių plokščių sankaba naudojama kaip centrinis diferencialas. Iki 50% sukimo momento gali būti perduota priekinei ašiai. Kai kuriose versijose yra rankinė pilna sankaba su mygtuku. Tokiame režime, sukimo momentas yra tolygiai paskirstomas tarp priekinės ir galinės ašių. 1989 Nissan Skyline R32, R33, GT-R, GTS-4, Cefiro SE4 LNA31, Stagea, Laurel C34, C35, Cedric; Infiniti M Y51, QX4, G V35, V35, M35 Y50, 37 Y51, QX70 Y51, EX J50.
ATTESA E-TS Pro   Naudojami tie patys įrenginiai kaip ir „ATTESA E-TS“. Skirtumas slypi galiniame aktyviame riboto slydimo diferenciale, kuris paskirsto sukimo momentą tarp ratų. 1995 Nissan Skyline R33, R34.