Transporto priemonės dažymas namų sąlygomis

Transporto priemonės dažymas namų sąlygomis

Laikui bėgant automobilis sensta. Ne išimtis ir jo išvaizda. Dažai blunka ir akį džiuginantis blizgesys dingsta. Turbūt dažnas vairuotojas susimąsto apie automobilio išvaizdos atnaujinimą ir pasirįžta jį perdažyti. O gal jums paprasčiausiai atsibodo automobilio senoji spalva ir norite suteikti jam visai kitokią išvaizdą? Atrodytų, kas čia sudėtingo? Imi dažus ir dažai, juk tai ne variklio remontas. Tačiau realybė yra visai kitokia. Automobilio dažymas – ne mėgėjų darbas. Tai itin daug kruopštumo ir patirties reikalaujantis procesas. Be to, reikalaujantis ne tik meistriškumo, bet ir įrangos bei tinkamų sąlygų. Jei vis dėlto sunkumai jūsų negąsdina ir esate pasiryžę savarankiškai pasirūpinti savo transporto priemone, šiame straipsnyje aptarsime kodėl reikia perdažyti automobilį, kaip tai padaryti, ko jums prireiks, į ką atkreipti dėmesį ir, galiausiai, pakomentuosime, kodėl šią procedūrą vertėtų patikėti profesionalams jei neturite tam įgūdžių. 

Kada ir kodėl reikia perdažyti automobilį

Gamyklose automobilis būna nudažomas pirmą kartą, tačiau su laiku spalva blunka. Tam įtakos turi saulė. Natūralu, kad su laiku kėbulas netenka savo pradinės spalvos. Norint atgaivinti vienos dalies arba viso automobilio spalvą, transporto priemonė yra nudažoma. 

Dažyti automobilį reikia norint suremontuoti jį po auto įvykio. Čia jau kalba eina ne tiek apie pirminį estetikos aspektą, bet apie automobilio remontą. Šiuo atveju dažymas yra vienas iš taisymo etapų.

Kita priežasties dėl kurios gali tekti nudažyti automobili yra korozija. Eksploatuojant transporto priemonę ant jos neišvengiamai atsiranda pažeidimų, tokių kaip įbrėžimai, dažų nuskilimas, o tai yra puiki terpė korozijos atsiradimui. Kai tik rūdys pažeidžia jūsų automobilį rekomenduojama nedelsiant jas panaikinti ir tą vietą perdažyti. Dažymas apsaugo kėbulą nuo korozijos atsiradimo ir plitimo. 

Rūdys pažeidžia jūsų automobilį

Kartais automobilio savininkui tiesiog norisi kardinaliai pakeisti transporto priemonės spalvą. Tam gali nebūti rimtos priežasties, tiesiog dėl estetinio pasitenkinimo renkamasi tokį atnaujinimo variantą. 

Automobilio dažymas savarankiškai

Kaip jau minėjome, dažymo darbus gali atlikti ne kiekvienas, kadangi tai kur kas sudėtingesnė užduotis nei gali pasirodyti. Žinoma, vieną kitą dalį ar kėbulo polinėlį galima perdažyti ir savarankiškai, tačiau jei kalbame apie visą automobilio perdažymą, užduotis tampa žymiai sudėtingesnė ir labiau komplikuota. Visų pirma tai didelio kruopštumo, susikaupimo, pinigų ir laiko reikalaujantis darbas. Jei vis tiek esate apsišarvavę ryžtu imtis darbų,  tuomet jums reikės sukurti tinkamas sąlygas, o tai gali būti problematiška už salono ribų. 

Visų pirma, pagrindinis priešas dažant automobilį yra dulkės. Jums teks pasirūpinti, kad aplink nebūtų dulkių. Kaip suprantate, tai yra neįmanoma. Daugiausia ką galite padaryti yra pasirūpinti, kad dažymo patalpos būtų sudrėkintos. Tokiu būdu dulkės iškart nusės, o ne skraidys aplink. Dažyti automobilį galima ir lauke. Svarbu, kad vieta būtų uždara ir gerai apsaugota nuo vėjo. Tinkamiausias laikas – ankstus rytas.

Pasiruošimo etapai

Prieš imantis dažymo darbų, reikia pašalinti senus dažus iki pat metalo. Tam naudokite specialius abrazyvinius produktus, šlifavimo popierių ar tam skirtą įrankį. Jei yra rūdžių, jas taip pat pašalinkite.

Sekantis etapas – glaistymas. Šiame etape užglaistomi kėbulo pažeidimai ir nelygumai. Užtepus glaisto reikia palaukti kol jis visiškai sukietės. Paprastai glaistas sukietėja per 15-20 minučių, esant 20 laipsnių temperatūrai. Papildomai galite padirbėti ties probleminėmis automobilio vietomis ir kuo įmanoma geriau užglaistyti kėbulo defektus. Be to, nuglaistytas automobilis atrodys kur kas gražiau padengus jį dažais.

Automobilio paruosimas dazymui

Toliau reikia nušlifuoti. Šlifuokite tol kol paviršius bus lygus ir suvienodintas. Tai daug laiko ir dėmesio reikalaujantis etapas. Patariama tai atlikti rankomis naudojant šlifavimo popierių, taip išgausite geriausią rezultatą ir nenušlifuosite per daug.

Automobiliu paruosimas ir dazymas

Tuomet reikia padengti kėbulo paviršių gruntu. Tai reikia daryti labai kruopščiai, kadangi jei nors vienas lopinėlis bus blogai nugruntuotas, visas tolimesnis darbas gali nepasisekti. Kėbulą reikia apdoroti hermetiku siekiant, kad automobilis būtų atsparus vandeniui ir korozijai.  Automobilio dugną taip pat reikia padengti specialiu apsauginiu gruntu, kuris saugo nuo korozijos ir smulkių pažeidimų. Tai vienas iš svarbiausių automobilio dažymo etapų, kadangi gruntas tarnauja kaip apsauginis sluoksnis ir užtikrina gerą sukibimą su dažais. 

Pasiruošimo darbai yra patys svarbiausi kadangi nuo to, kaip paruošite automobilį priklausys galutinis variantas. Netinkamai paruošus automobilį galite nusivilti galutiniu rezultatu ir teks procedūrą perdaryti. Taip bus iššvaistyta ne tik daug laiko, nervų bet ir pinigų. 

Dažymas

Sveikiname, jei susitvarkėte su pasiruošimo etapais, dabar galite pradėti dažyti! Visų pirma apklijuokite automobilio vietas, kurių nedažysite. Tuomet nuvalykite dulkes ir nuriebalinkite dažomas vietas. Įsitikinkite, kad dažymo patalpa nėra dulkėta, kitaip automobilis aplips dulkėmis ir dažymo darbai nueis perniek. Dažyti reikėtų tokia tvarka: automobilio rėmai, durelės, sparnai, veidrodžiai, bamperiai, variklio ir bagažinės dangčiai, spoileriai ir visos kitos likusios dalys. Nudažę visą automobilį leiskite jam natūraliai išdžiūti. Gali tekti laukti net kelias paras. Būkite kantrūs, dėl blogai išdžiuvusių dažų po jais gali atsirasti pūslių ir viską teks kartoti iš naujo.

Svarbu! Dažymo kokybei didelę įtaką daro dažams purkšti naudojamo suspausto oro švara. Jei oras yra užterštas, jame yra tepalų ar vandens, dažai gali nelygiai pasidengti arba po dažais iškils vandens burbuliukų. Todėl reikia išvalyti orą naudojant specialų tepalų rinkiklį. 

Norint, kad automobilis atrodytų kaip ką tik išvažiavęs iš gamyklos, patariama jį nulakuoti. Tačiau tai nėra būtinas etapas.

Po dažymo darbų automobilį būtina nupoliruoti. Mūsų tinklaraštyje rasite straipsnį kaip savarankiškai nupoliruoti automobilį.

Profesionalus dažymas

Dažyti automobilį galite patys, kreiptis į privatų asmenį arba į profesionalias dažymo paslaugas teikiančias dirtuves ar servisus. Jei jūsų tikslas yra ne sutaupyti, o nepriekaištingai atrodantis automobilis, tuomet neturėtų kilti abejonių, kad kreiptis reikia į profesionalus. Net ir patirties turintys privatūs asmenys negalės jums garantuoti aukščiausios klasės rezultato, kadangi kokybiškam automobilio dažymui naudojama speciali įranga, pavyzdžiui, dažymo kameros. Jose automobilis ne tik yra apsaugotas nuo dulkių ir kitų dalelių ore, bet ir dažai džiūsta greičiau. Be to, ten sukuriama tinkama temperatūra, kuri geriau veikia dažus. Jie tampa tvirtesni ir atsparesni vandeniui.  Tad norint sutaupyti laiko patariama kreiptis kvalifikuotus darbuotojus. Be to, jie užtikrins tinkama automobilio paruošimą prieš dažymo darbus, tad neteks nerimauti dėl galutinio rezultato. Profesionaliose dirbtuvėse naudojamos tik profesionalios ir būtent jūsų automobiliui tinkančios priemonės. Jums neteks sukti sau galvos kokias priemones pasirinkti iš tokios siūlomų produktų gausybės. 

Šiame straipsnyje išsiaiškinome, kad automobilio dažymas nėra lengva užduotis, o prieš patį dažymą reikia atlikti daug kruopštaus darbo. Nepatartina imtis šio darbo niekada prieš tai neatlikus bent jau vienos dalies perdažymo, kadangi rizikuojate sugadinti kėbulą ko pasekoje tikrai teks ieškoti profesionalios pagalbos. Bet jei vis dėlto esate užsibrėžę atlikti tai savarankiškai, etapais aprašėme kaip tai padaryti ir į ką atkreipti dėmesį. Taip pat paminėjome, kokiais atvejais dažymas yra būtinas automobilio kėbulo tinkamos būklės palaikymui, o ne tik vaikantis estetinio pasitenkinimo. Sėkmės dažant automobilį! 

    Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

    Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.