Automobilių kėbulų remontas

Automobilių kėbulų remontas

Kėbulo remonto tikslas – atkurti transporto priemonės konstrukcinius matmenis, kėbulo formą ir tvirtumą bei sugrąžinti jai gerą išvaizdą. Darbuotojui reikia atitinkamų įgūdžių ir žinių, dažnai tenka naudoti specialią įrangą.

 Kėbulo remontas, priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio ir laipsnio, gali apimti šias automobilių remonto paslaugas: 
  • i Dažų dangos restauravimas. Tai būtina, jei yra apelsino žievelės, pūslių, gilių įbrėžimų, įskilimų ir kitų defektų. Tam reikia nušlifuoti pažeistą vietą, užpildyti, nugruntuoti ir nudažyti. Tinkamai spalvai parinkti naudojamas spektrofotometras.
  • i Įlenkimų šalinimas be dažymo. Tai veiksminga, kai deformacijos yra nedidelės ir be raukšlių. Jis atliekamas traukiant arba stumiant.
  • i Išlyginimas. Tai atliekama esant dideliems defektams su aštriomis briaunomis. Darbas atliekamas naudojant specialius plaktukus ir reikalauja papildomo dažymo.
  • i Antikorozinis apdorojimas. Tai apima transporto priemonės kėbulo apačios ir ertmių padengimą apsaugine priemone.
  • i Suvirinimas. Rekomenduojama naudoti, kai metaliniai komponentai yra pažeisti korozijos, įtrūkimų ir skilimų, o jų keitimas yra nepraktiškas.
  • i Priekinių ir galinių bamperių karštas litavimas. Taip galima atkurti dalių vientisumą ir sutaisyti tvirtinimo elementus.
  • i Struktūrinių matmenų atkūrimas. Tai atliekama specialiu rėmo tiesinimo aparatu.
  • i Naujų komponentų montavimas. Tai būtina, jei sugadintų komponentų atkurti neįmanoma arba netikslinga.

Kėbulo remontas taip pat apima abrazyvinį poliravimą. Juo galima pašalinti nedidelius įbrėžimus ir pabraižymus bei atkurti pirminį dažų blizgesį. Naudojamos įvairaus grūdėtumo pastos ir poliruoklis. Atliekant darbą svarbu pasirinkti tinkamą poliruoklio greitį ir stengtis, kad nesusilpnintumėte dažų sluoksnio.

Kėbulo remontą paprastai sudaro keli darbai. Pavyzdžiui, po suvirinimo vieta poliruojama, apdorojama antikorozinėmis medžiagomis ir dažoma. Pašalinus įlenkimus, dažnai reikia užtepti glaisto, kad išlygintumėte kėbulo dalių paviršių.

Jei ant automobilio dažų dangos atsirado defektų, kuo greičiau kreipkitės į autoserviso specialistus. Net ir nedideli pažeidimai gali sukelti gilią koroziją ir pabloginti transporto priemonės tvirtumą.