Kas yra Q4? Funkcijos ir techninės specifikacijos

Kas yra Q4? Funkcijos ir techninės specifikacijos

„Q4“ – tai visų varančiųjų ratų sistema, nuo 1994 m. montuota automobiliuose „Alfa Romeo“. Ji pagerina automobilio dinamiką ir galimybes važiuojant bekele. Taipogi, padidina automobilio stabilumą važiuojant slidžiu kelio paviršiumi.

Kaip veikia Q4

Iš pradžių buvo gaminamos tik nuolat veikiančios visų varančiųjų ratų sistemos versijos, kur variklio sukimo momentas vienu metu buvo perduodamas visiems keturiems ratams. „Ferguson“ tipo klampi mova arba „Torsen“ savaime užsirakinantis diferencialas buvo atsakingas už sukimo momento pasiskirstymą tarp ašių.

Vėliau buvo išleistos versijos su dalinai veikiančia „AWD“ (visų varančiųjų ratų sistema). Įprastomis važiavimo sąlygomis variklio sukimo momentas tiekiamas tik galinei ašiai, tačiau galiniams ratams pradėjus slysti, įsijungia priekinė ašis, kuri gauna iki 50% sukimo momento. Tam naudojama elektroniniu būdu valdoma kelių plokščių trinties sankaba.

Q4 savybės

Pavaros tipas Skiriamieji diferencialų bruožai „Alfa Romeo“ modeliai, turintys šį pavaros tipą
Nuolat veikianti „AWD“ – visų ratų pavara Centrinis diferencialas – tai planetinė pavara su klampia mova. Priekinis diferencialas yra atviro tipo, galinis – tai savaime užsirakinantis „Torsen“ diferencialas. 155 167.
„Torsen“ centrinis diferencialas paskirsto sukimo momentą tarp ašių santykiu 57:43. Jeigu ratai slysta, šis santykis gali pasikeisti nuo 72:28 iki 22:78, suteikdamas daugiau galios tiems ratams, kurių sukibimas su kelio danga yra geresnis. 159 939; Brera 939; Spider 939.
Centrinis diferencialas turi klampią movą ir elektroninį fiksatorių. Galinis diferencialas yra savaime užsirakinantis. 164.
Dalinai veikianti „AWD“ – visų ratų pavara Galinėje ašyje gali būti naudojamas savaime užsirakinantis „Torsen“ arba elektroniniu būdu valdomas atviras diferencialas. Aktyvus perdavimo dėklas („ATC“) pasižymi greitu įsijungimu bei iškart sujungia priekinę ašį. Giulia 952; Stelvio 949.