Automobilio poliravimas

Turbūt nesuklysime teigdami, kad kiekvienas automobilio savininkas svajoja apie it naujas blizgantį ir švytintį automobilį. Tai ne tik grožio ir prabangos, bet ir automobilio “sveikatos” požymis. Poliruojant automobilį ne tik gražinama jo išvaizda, bet pašalinami menki defektai tokie kaip įbrėžimai, dažuose esančios dulkės, lako nubėgimai, bei suvienodinama lako struktūra. Laimei, dabar visai nebūtina skubėti pirkti naujo automobilio vos senajam pradėjus atrodyti prasčiau. Užtenka nupoliruoti savo automobilį. Daugelis siūlo profesionalias automobilio poliravimo paslaugas, tačiau tai galite atlikti ir patys namų sąlygomis. Šiame straipsnyje pasiaiškinsime ir aptarsime kaip savarankiškai atlikti automobilio poliravimo darbus, bei ko tikėtis atlikus šią procedūrą pas profesionalus. 

Kodėl reikia poliruoti automobilį?

Pasak specialistų, poliravimas yra viena iš bazinių automobilio priežiūros procedūrų ir kiekvienas automobilio savininkas turėtų kartas nuo karto poliruoti savo automobilį. Tai reikia daryti norint atgaivinti dažų spalvą, pašalinti ar užmaskuoti įbrėžimus, atstatyti kėbulo išvaizdą, priduoti automobiliui veidrodinio spindesio. Taip pat poliravimo metu nuvalomi įsisenėję nešvarumai, kurių neįmanoma įprastai nuplauti. Nupoliruotas automobilis ne tik dailiai atrodo, bet ir tampa lygesnis ir atsparesnis korozijai bei aplinkos poveikiui. Taip pat rekomenduojama poliruoti automobilį po dažymo darbų siekiant maksimaliai atstatyti kėbulo išvaizdą.

Automobilio poliravimas namų sąlygomis 

Kaip jau supratote, atnaujinti savo automobilio išvaizdą galima ir namuose savarankiškai. Tai nėra sudėtinga procedūra, tačiau ji reikalauja jūsų laiko ir kruopštumo. Kuo daugiau laiko ir pastangų investuosite, tuo geresnis ir ilgiau išliekantis bus rezultatas.

Priemonės

Visų pirma pasirūpinkite būtinomis priemonėmis. Jums reikės kibiro, vandens žarnos, automobilio šampūno (jokiu būdu nenaudokite buitinių cheminių priemonių, kitaip rizikuojate pažeisti gumines ir plastikines automobilio dalis, lako ir dažų sluoksnius), poliravimo pastos, šluosčių automobilio sausinimui (geriausia naudoti natūralaus pluošto šluostes, kurios gerai sugeria drėgmę), kempinių, šepečių. Jei turite, poliravimui naudokite poliravimo įrankį. Jei neturite daug laiko ir norite greito rezultato, galite naudoti  greito blizginimo produktus. Tačiau rezultatas nebus ilgalaikis. Taip pat, norint nupoliruoti chromuotas ar/ir metalines detales jums reikės specialios, jiems skirtos priemonės. Visas priemones galite rasti AUTODOC internetinėje parduotuvėje.

Kokią poliravimo pastą pasirinkti?

Kokią poliravimo pastą pasirinkti?

Rinkoje galima rasti gausų poliravimo pastų pasirinkimą, todėl neišvengiamai kyla klausimas kokią priemonę rinktis. Visų pirma, nepatariama rinktis neaiškių gamintojų pigių produktų. Poliravimo pasta nėra pigus gaminys, todėl stengtis sutaupyti būtų neprotinga. Atkreipkite dėmesį, kaip atstatančiųjų pastų sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, kurios nuima viršutinį sluoksnį. Ją verta rinktis kuomet reikia atgaivinti išblukusius dažus, pašalinti įsisenėjusį purvą ir užmaskuti negilius įbrėžimus. Su tokia pasta reikia elgtis atsargiai, kadangi rizikuojate nušveisti automobilio dažus. Renkantis poliravimo priemonė reikia taip pat atsižvelgti į poliruojamo automobilio dažų spalvą. “Metallic” ir kitų originalių atspalvių automobiliai yra gana kaprizingi ir reikia rinktis būtent tokiam atspalviui pritaikytą pastą, kitaip po procedūros galite būti nemaloniai nustebinti pakitusia kėbulo spalva. Dirbant su bazinių spalvų automobiliais tokių problemų kilti neturėtų, vis dėlto mes rekomenduojame pasitarti su specialistais ir kartu išsirinkti jums tinkamiausią produktą.

Pasiruošimas

Prieš imantis poliravimo darbų, automobilį reikia gerai nuplauti. Plauti automobilį reikia pradedant nuo viršaus žemyn. Kiekvieną dalį kruopščiai trinkite kempine. Nenaudokite per daug jėgos, kad nepažeistumėte viršutinio sluoksnio. Ratlankius šveiskite šepečiu ir naudokite atskiras kempines ir šluostes, kadangi ant ratlankių kaupiasi daugiau purvo ir dalelių, kurios gali subraižyti automobilį jei naudosite tas pačias priemones. Neplaukite automobilio chaotiškai, plaukite visas dalis atskirai ir gerai nuskalaukite bėgančiu vandeniu.

Svarbu! Automobilį plaukite vėsiu paros metu arba pavėsyje. Kėbulas neturi būti įkaitęs, kitaip vanduo ant jo nugaruos ir liks vandens žymės. Geriausia tai atlikti ryte arba vakare. 

Nuplovus transporto priemonę nereikia palikti jos nudžiūti, ją reikia nusausinti, kitaip liks vandens žymės. Tam naudokite natūralaus pluošto šluostes arba rankšluostį. Nenaudokite sintetinių medžiagų, kadangi jos blogai sugeria drėgmę.

Poliravimas

Kai jūsų automobilis pilnai nuplautas ir nusausintas, galima pradėti poliravimo darbus. Siekiant gražiausio rezultato patariama naudoti didelio blizgesio poliravimo pastą. Pradėkite nuo stogo. Užtepkite pastos ant nedidelio plotelio ir minkšta kempinėle švelniai poliruokite sukamaisiais judesiais. Netepkite poliravimo pastos ant didelio ploto, o darykite tai pamažu, vis pereinant prie naujo plotelio kol galiausiai nupoliruosite visą automobilį. Prisiminkite, kad tai daug laiko ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Neskubėkite, ir susitelkite ties poliruojamu ploteliu. Šiam darbui atlikti galite naudoti poliravimo įrankį jei turite. Užbaigę darbus leiskite pastai nudžiūti ir po to nuvalykite ją švaria sausa šluoste. Štai ir viskas. Po poliravimo rekomenduojama nuvaškuoti automobilį. Taip užtikrinama apsauga nuo korozijos ir automobilis tampa atsparesnis purvui.

Kebulo poliravimas

Žibintų poliravimas

Galima ir net rekomenduojama pasirūpinti ir žibintais. Eksploatuojant automobilį, su laiku žibintai gali pagelsti, įgauti matinį atspalvį ar būti subraižyti. Visą tai daro įtaką žibintų skleidžiamos šviesos intensyvumui. Jums gali pasirodyti, kad laikas pakeisti lemputes ar net visą žibintą, nors iš tikro pakaktų juos nupoliruoti. Po procedūras pagerėja matomumas ir šviesos pralaidumas, o taip pat atkuriama pradinė išvaizda.

Profesionalus automobilio poliravimas

Atliekant šią procedūrą pas profesionalus jūs, be abejo, sutaupote daug laiko ir gaunate nepriekaištingą rezultatą. Specialistai prieš imantis darbų įvertina kėbulo būklę, dažų tipa bei dažų dangos ir lako storį. Šie faktoriai yra svarbus nustatant kokio lygio poliravimo darbus reikia atlikti jūsų automobiliui.

Yra išskiriami 4 lygiai:

  • i Pirmojo lygio poliravimas yra skirtas spalvai atgaivinti ir rekomenduojamas periodiškai automobilio priežiūrai. Jo metu pašalinami lengvi įbrėžimai ir suteikiamas blizgesys. Automobilis kruopščiai nuplaunamas ir delikačiai nupoliruojamas. Tokių darbų trukmė 8-12 valandų. 
  • i Antrasis poliravimo lygis skirtas pašalinti lengvus ir vidutinius įbrėžimus, bei atgaivinti spalvą. Rekomenduojamas automobiliams, kurių eksploatacijos laikas yra ilgesnis nei 2 metai. Darbų laikas 16-24 valandos.
  • i Trečiasis lygis skirtas vidutiniams ir giliems įbrėžimams pašalinti, bei maksimaliai atstatyti kėbulo išvaizdai. Darbų trukmė 24-41 valandos. 
  • i Ketvirtojo lygio poliravimas skirtas dažuose likusioms dulkėms pašalinti, suvienodinti lako struktūrai, pašalinti laiko nubėgimams, bei vidutiniams ir giliems įbrėžimams pašalinti. Šis poliravimo tipas skirtas maksimaliai atstatyti kėbulo išvaizdą. Tai yra sudėtingiausias ir daugiausiai pastangų bei laiko reikalaujantis poliravimo tipas. Darbų trukmė 40-60 valandų. Tam, kad netektų atlikti šios procedūros, rekomenduojama retkarčiais atlikti pirmojo arba antrojo lygio poliravimą, taip užtikrinsite geresnę kėbulo būklę. 

Kiekvienas automobilio entuziastas svajoja apie nepriekaištingai atrodantį automobilį. Nesvarbu, automobilis senas ar naujas, poliravimo procedūra užtikrins, kad jūsų transporto priemonė žvilgės tarsi ką tik  būtų išriedėjusi iš automobilių salono. Šiame straipsnyje aptarėme, kad kėbulo poliravimas tai ne tik gražiai atrodantis automobilis, bet ir prevencinė priemonė nuo pažeidimų, tokių kaip korozija, bei išvaizdos defektų pašalinimas. Norintiems savarankiškai pasirūpinti savo automobiliu paaiškinome, kaip galima tai padaryti namų sąlygomis ir kokių priemonių bei sąlygų tam prireiks. Norintiems geriausio rezultato trumpai pristatėme poliravimo lygius ir nurodėme pagrindinius jų skirtumus. Atkreipėme dėmesį, kad poliravimo reikalauja ne tik kėbulas, bet ir žibintai, ratlankiai. Kiekvienas automobilis yra individualus, todėl rūpintis jo priežiūra reikia atsižvelgiant į būtent jūsų automobilio būklę.

Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.