Automobilių elektros sistemų remontas

Automobilių elektros sistemų remontas

Automobilių elektros sistemų remontas – tai veiksmų, kuriais siekiama užtikrinti sklandų visų automobilio elektros prietaisų veikimą, rinkinys. Tinkamas jų veikimas yra labai svarbus vairavimo saugumui ir komfortui.

Kai kurios automobilių remonto dirbtuvės, teikiančios automobilių elektros sistemų remonto paslaugas, taip pat gali atlikti transporto priemonės permontavimo darbus.

Viena iš paklausiausių automobilių paslaugų šioje srityje yra akumuliatoriaus atnaujinimas. Tai leidžia atkurti pradinę akumuliatoriaus talpą ir prailginti jo tarnavimo laiką. Šis darbas susideda iš gnybtų valymo ir akumuliatoriaus plokštelių desulfatavimo, kuris paprastai atliekamas naudojant specialų prietaisą.

Daugelyje autoservisų atliekami generatoriaus remonto darbai. Tai apima šepetėlių, guolių, slydimo žiedų, lygintuvo, diodų tiltelio, rotoriaus ir statoriaus apvijų ir kt. keitimą. Kai kuriais atvejais generatoriaus komponentai apdorojami smėlio srove.

Starteryje sumontuojami nauji angliniai šepetėliai, solenoidas, guoliai ir vienpusės sankabos krumpliaratis; taip pat pakeičiamas smagračio žiedinis krumpliaratis. 

Be to, automobilio elektros sistemų remontas apima uždegimo sistemos priežiūrą, į kurią įeina naujų uždegimo žvakių, uždegimo ričių, aukštos įtampos laidų, uždegimo modulio, uždegimo skirstytuvo ir kt. montavimas. 

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti tinkamam elektros instaliacijos veikimui užtikrinti. Jei laidai blogai veikia, gali tekti išvalyti kontaktus, pakeisti pažeistus kabelius ir jungtis bei priveržti sriegines jungtis.

 Atnaujinant paprastai montuojami šie įrenginiai: 
  • i Signalizacijos sistema. Taip transporto priemonė apsaugoma nuo neteisėtos prieigos ir vagystės.
  • i Xenon priekiniai žibintai. Jie užtikrina ryškesnį ir efektyvesnį apšvietimą. Juos montuojant privaloma pakeisti standartinius priekinių žibintų blokus, sumontuoti balastinius įtaisus ir integruoti juos į transporto priemonės elektros sistemą.
  • i Rūko žibintai. Jie montuojami ne į dangtelius, o į gamykloje padarytas skyles bamperyje. Jei automobilio gamintojas jų neįtraukė į konstrukciją, skyles reikia išpjauti.
  • i Automobilio garso sistema. Tai apima garsiakalbių ir stiprintuvų montavimą bei laidų tiesimą. Norint pasiekti geriausią garso kokybę, reikia atlikti skaičiavimus, kad būtų užtikrintas tinkamas kiekvieno garso sistemos komponento išdėstymas.
    Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

    Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.