Automobilio salono valymas: kaip tinkamai išvalyti

Automobilio salono valymas: kaip tinkamai išvalyti

Visi sutiks, kad nepriekaištingai žvilgantis it naujas automobilis pritraukia akį ir žavi. Tačiau susižavėjimas kaip mat dingsta kai atidarius dureles iš salono pasklinda nemalonus kvapas, ant durų briaunų ir slenksčių matomas storas dulkių sluoksnis, o ant pratrintų sėdynių puikuojasi plaukeliai, trupinėliai ir dėmės. Sutikite, po tokio vaizdelio jau ir kėbulo blizgesys atrodo ne toks stulbinantis. Kalbant apie automobilio švarą svarbu tinkamai pasirūpinti ir jo salonu. Tai reiškia, kad kartas nuo karto prasiurbti yra negana ir reikia imtis rimtesnių priemonių, ypač jei pamušalo išvaizda yra nekokia. Tad šiame straipsnyje pakalbėsime apie salono valymo ypatumus, kaip tai padaryti savarankiškai, o kada prireiks profesionalios pagalbos, kaip pašalinti nemalonius kvapus, kokiomis priemonėmis naudotis, ir kaip prižiūrėti saloną, kad jis visada atrodytų stulbinančiai.

Dulkės ir smėlis  – ne vienintelė problema

Dūmų smarvė įsigėrė į sėdynes ir apdailos medžiagas

Norint kardinaliai išvalyti automobilio saloną paprasto dulkių siurblio ir skudurėlio nepakaks. Po žiemos ar ilgai trukusio šlapio sezono į automobilį veikiausiai pateko daug vandens dėl kurio galėjo atsirasti baltasis pelėsis. Jis ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir kenkia sveikatai. Be to, pelėsiai greitai plinta. Kita problema – kvapas. Jei rūkote automobilyje, dūmų smarvė įsigėrė į sėdynes ir apdailos medžiagas. Tas pats nutinka jei automobilyje vežiojate naminius augintinius, kurie ne tik palieka stiprius nemalonius kvapus salone, bet ir kailį bei plaukus. Nemalonus, sunkiai panaikinamas kvapas atsiranda ir prapylus tam tikrus produktus, pavyzdžiui, pieno produktus. Ir galiausiai, parazitai. Taip, automobiliuose taip pat gali būti dulkių erkutės. Tai yra ne tik nemalonu, bet ir sukelia alergiją. Taigi, kaip matome, yra daugybė variantų, kai paprastos namų valymo priemonės nėra veiksmingos ir reikia imtis rimtesnių cheminių priemonių.

Susidevėjimas ir užterštumas

Su laiku automobilio salonas susidėvi ir tam įtakos turi daugybė faktorių. Karštuoju metų laiku į sėdynių apmušalą susigeria prakaitas ir riebalai. Taip pat intensyvūs saulės spinduliai išblukina medžiagas, spalvos pasidaro nebe tokios intensyvios. Taip pat pamušalas prasitrina, tam įtakos turi ne tik laikas, bet ir įvairios aprangos detalės, kuriomis trinamasi į medžiagą. Salone vežami gyvūnai taip gali sudraskyti ar kitaip pažeisti salone esančius elementus. Šaltuoju metu oda aptrauktos sėdynės gali sutrūkinėti. Na, o nenaudojant kilimėlių automobilio grindys gali būti smarkiai sutryptos ir išpurvintos. Be to, bagažinėje vežamas sunkus nepritvirtintas krovinys gali pažeisti sieneles, jas subraižyti.

Valymas namų sąlygomis

Prieš pradedant valyti automobilio saloną reikia pasirūpinti reikiamomis priemonėmis. Valymo darbus rekomenduojama atlikti šiltuoju sezono metu, kad į automobilio vidų nepatektų papildomos drėgmės ir jis greičiau išdžiūtų.

 Valymui jums prireiks: 
  • Dulkių siurblio. Dar geriau, jei turite sauso ir drėgno valymo dulkių siurblį, tokiu atveju galėsite atlikti tiek sausą, tiek drėgną valymą.
  • Suspausto oro pūstuvo. Jo reikia, norint prapūsti ventiliatoriaus ertmes, kuriose kaupiasi labai daug nešvarumų. Tai nebūtina, bet labai naudinga.
  • Šluosčių, minkštų šerelių šepetėlių ir vandens.
  • Langų valymo priemonių.
  • Salono valymo priemonių. Priemones rinkitės pagal salono apdailos medžiagas. Oda aptrauktam salonui rinkitės tik odai skirtas priemones. Jos efektyviai pašalina riebalus ir minkština odą. Plastikinių komponentų valymui rekomenduojama įsigyti tam skirtą atskirą valiklį.
  • Lipnaus ritinėlio skirto drabužių valymui arba silikoninio šepečio. Šiomis priemonėmis efektyviai pašalinsite plaukus ir kailį nuo medžiaga aptrauktų elementų.

Prieš pradedant valymą, pašalinkite visus daiktus ir šiukšles iš automobilio. Guminius automobilio kilimėlius plaukite atskirai jums įprastu būdu. 

Tuomet kruopščiai išsiurbkite saloną. Kad pasiektumėte sunkiai prieinamas vietas naudokite siaurą siurblio antgalį. Drėgna ir sausa šluostėmis išvalykite dulkes nuo visų paviršių. Sunkiai prieinamoms vietoms valyti naudokite minkštų šerelių šepetėlį. Nepamirškite tokių vietų kaip slenksčiai, durų briaunos, rankenėlės ir kt. Jei turite pūstuvą, prapūskite radiatorių. Kad pašalintumėte plaukelius, naudokite ritinėlį drabužiams valyti ar silikoninį šepetį. Tai ypač pravartu jei automobilyje būna vežiojami gyvūnai, kadangi siurblys nesurenka visų plaukų.

Automobilio salono valymas

Panaikinus visus nešvarumus laikas imtis apmušalų valymo. Visų pirma, pradėkite nuo lubų, tuomet imkitės sėdynių valymo. Tam naudokite įsigytas priemones. Tai gali būti skystos purškiamos priemonės, priemonės putų pavidalo, putų priemonė su šepetėliu, dėmių valikliai su šepetėliu. Turimą priemonę naudokite kaip nurodyta instrukcijoje. Iš pradžių išbandykite priemonę ant mažo plotelio mažiau pastebimoje vietoje, kad patikrintumėte kaip produktas reaguoja su plaunamu paviršiumi. Priemones, skirtas dėmėms šalinti, naudokite išskirtinai tik ant reikiamų plotų. Nevalykite jomis viso paviršiaus, tai gali smarkiai pakenkti medžiagai. Įsidėmėkite, kad dai kurias dėmes, tokias kaip pieno, alyvos ar tepalų, gali nepavykti panaikinti paprastomis priemonėmis. Norint pašalinti šias dėmes gali prireikti profesionalaus plovimo. 

Dėmesio! Nenaudokite salono valymo priemonių pedalams ir vairui valyti, kadangi šie gali pasidaryti slidūs.

Kada reikia profesionalaus valymo?

Patikėti darbą profesionalams rekomenduojama kartą per pusmetį ar metus, priklauso nuo automobilio užterštumo lygio. Taip pat gali prireikti profesionalios pagalbos sunkiai išvalomoms dėmėms pašalinti. Kartais gali nutikti taip, kad valant saloną savarankiškai tam tikros dėmės gali ne išnykti, o pasidaryti dar didesnės. Be to, visada yra rizika, kad valymo priemonės ant medžiagos sureguos ne taip, kaip turėtų, tuomet belieka kreiptis į profesionalus arba keisti pamušalą. Profesionalus valymas taip pat puiki išeitis norint atsikratyti nepageidaujamų kvapų automobilyje. 

Plovyklose naudojama speciali įranga ir chemijos priemonės, kurie kokybiškai išplauna automobilio saloną, pašalina kvapus, mikroorganizmus. Valymo kaina prasideda nuo 40 eurų. Už papildomą kainą galima užsisakyti ir atskirų dalių ar sistemų valymą, kurios neįeina į kainą, pavyzdžiui, kondicionavimo sistemos dezinfekciją.

Kaip apsaugoti saloną nuo užteršimo?

Kaip apsaugoti saloną nuo užteršimo?

Kad automobilio vidus visada atrodytų nepriekaištingai, bent kartą į savaitę išsiurbkite saloną ir drėgna šluoste nuvalykite paviršius nuo dulkių ir dėmių. Reguliariai plaukite guminius kilimėlius. Renkantis kilimėlius rekomenduojama įsigyti jūsų automobilio modeliui pritaikytus kilimelius, kadangi šie geriausiai padengia automobilio grindis. Taip išvengsite purvo patekimo ant automobilio grindų. Saloną apsaugosite jei prieš vežant automobilį į autoservisą sėdynes padengsite užvalkalu ir plėvele. Darbuojantis mechanikui gali prireikti atsisėsti į jūsų automobilį, o darbo apranga dažniausiai būna purvina, tepaluota. Todėl norint išvengti dėmių, reikėtų iš anksto pasirūpinti jų prevencija. Taip pat vertėtų pavalyti automobilį ir po apsilankymo autosalone. 

Vežant sunkius ar tepius krovinius, gyvūnus, pasirūpinkite grindų danga. Tai gali būti plėvelė, audeklas ir kt. Tai ne tik apsaugos nuo pratrynimo, bet ir purvo ar galimo pratekėjimo (jei krovinys skystas, pvz. dažai). Taip pat pravartu būtų sunkius krovinius pritvirtinti, kad šie stabiliai stovėtų kelionės metu ir nesitrintų.

Automobilio salono švara yra ne tik akiai malonus vaizdas, bet ir būtina sąlyga komfortiškam važiavimui. Išsiaiškinome, kad automobilyje gali būti sveikatai kenksmingų „gyventojų“, tai yra pelėsis ir įvairūs mikroorganizmai. Kadangi nemažai laiko praleidžiame automobilyje, būtina pasirūpinti savo ir keliautojų sveikata. Straipsnyje paaiškinome kaip galite savarankiškai kruopščiai išvalyti saloną, o kada tenka ieškoti profesionalios pagalbos. Linkime švarių kelionių!

Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.