Ką daryti, jeigu raktas įstrigo degimo jungiklyje

Ką daryti, jeigu raktas įstrigo degimo jungiklyje

Galbūt jums teko susidurti su situacija, kai pradedant kelionę automobiliu suprantate, kad raktas degimo jungiklyje tikrai nepasisuks. Kartais nutinka taip, kad raktą vis dėlto pasukate, tačiau, baigus kelionę, negalite ištraukti jo iš jungiklio. Šiame straipsnyje ieškome priežasčių, kodėl taip atsitinka ir paprasčiausių problemos sprendimo būdų.

10 priežasčių, kodėl negalite ištraukti uždegimo rakto iš uždegimo jungiklio

Jūsų automobilio vairas yra užrakintas

Beveik visi šiuolaikiniai automobiliai turi apsauginę sistemą nuo vagystės. Tam tikrais atvejais sistema užrakina vairą ir uždegimo jungiklį, kad įsibrovėliams nepavyktų vairuoti jūsų automobilio. Užrakto sistema suveikia, kai pasukate vairą be užvedimo raktelio arba naudojate neteisingą ar smarkiai susidėvėjusį raktą. Kartais problema atsiranda, kai bandoma pasukti raktą, nepilnai įdėtą į cilindrą. Taipogi, apsaugos sistema gali įsijungti, kai automobilio ratai yra pilnai pasukti į vieną pusę, pavyzdžiui, kai parkuojate jį ant stataus nuolydžio arba priekiniams ratams remiantis į bordiūrą ar kokią kitą kliūtį. Dažniausiai, užrakinimo funkcijai įsijungus, jūs galite išgirsti savitą spragtelėjimo garsą ir iš vis negalėsite ištraukti rakto iš uždegimo jungiklio.

Ką daryti: švelniai pasukite vairą kairėn ir dešinėn, tuo pat metu bandydami pasukti raktą jungiklyje. Tai padės atrakinti jūsų automobilio vairą. Netraukite rakto per stipriai, kad jo nesulaužytumėte.

Raktas yra deformuotas

Jis gali sulinkti, jeigu raktą nešiojate kišenėje ar piniginėje arba naudojate jį kitiems tikslams. Kartais, dėl šios priežasties rakto negalima pasukti arba išimti jo iš jungiklio, o kartais net ir įdėti jį į jungiklį.

Ką daryti: gal pastebėjote, kad jūsų raktas yra sulinkęs? Kad nesugadintumėte jungiklio cilindro, geriau nebandykite tokio rakto naudoti. Automobilį užveskite naudodami atsarginį raktą. Jeigu tokio neturite, geriau susisiekite su autoservisu. Specialistai greitai atkurs senojo rakto formą arba pagamins jums rakto kopiją. Jeigu vis tiktai įdėjote sulenktą raktą į jungiklį ir jis ten įstrigo, kad jį išimtumėte, geriau pagalbos kreipkitės į specialistus.

Durų užraktas yra užšalęs

Taip atsitikti gali, kai lauke yra šalta, o užrakto cilindre susikaupęs vanduo.

Ką daryti: jeigu jūsų automobilis ilgą laiką buvo laikomas lauke per šaltį arba nešildomoje patalpoje, o jūs įtariate, kad užraktas galėjo užšalti, tuomet pabandykite jį atšildyti. Norėdami tai atlikti, sušildykite savo raktą žiebtuvėliu arba žvake ir įkiškite jį į spyną. Pakartokite tai keletą kartų. Taipogi galite naudoti specialų apledėjimo tirpiklį. Norint išvengti tolimesnių problemų, būtina užtikrinti stabilų vėdinimo sistemos veikimą. Prieš pastatydami savo automobilį ilgalaikiam stovėjimui, išvėdinkite keleivių saloną, kad sumažintumėte jame esančią temperatūrą ir išvengtumėte kondensacijos.

Automobilio baterija yra išsikrovusi

Kai kuriuose automobiliuose išsikrovus akumuliatoriui, raktas užrakinamas degimo jungiklyje.

Automobilio baterija yra išsikrovusi
Ką daryti: įjunkite priekinius žibintus. Jeigu šie neužsidega, tuomet greičiausiai problema bus akumuliatoriuje. Pasinaudokite voltmetru ir išmatuokite įtampą automobilio akumuliatoriaus gnybtuose. Jeigu ji yra mažesnė nei 11,7 V, tuomet tai reiškia, kad akumuliatorius yra visiškai išsikrovęs. Greičiausiai jums reikės bateriją pakeisti nauja arba atnaujinti senąją. Jeigu multimetro neturite, pabandykite užvesti akumuliatorių laidais. Jeigu variklis veikia, tuomet problema yra baterijoje, o jeigu ne, tuomet trikdis yra kitokio pobūdžio.

Rakto dantys yra nusidėvėję

Prastos kokybės gaminiai, pagaminti iš ilgaamžių medžiagų, patiria gana greitą abrazyvinį susidėvėjimą. Raktas nebeprisitvirtina jungiklyje ir negali tinkamai sąveikauti su judančiomis uždegimo jungiklio cilindro dalimis.

Ką daryti: palyginkite naudojamą raktą su atsarginiu. Jeigu matote susidėvėjimo požymių, tuomet pakeiskite senąjį raktą nauju. Senajam raktui užstrigus degimo jungiklyje, pabandykite švelniai pasukti jį kairėn-dešinėn ir judinkite pirmyn ir atgal. Greičiausiai jums pavyks rasti padėtį, kurioje raktas suaktyvins mechanizmą.

Jungiklio cilindro gedimas

Laikui bėgant šis taipogi dėvisi. Tai gali atsitikti dar greičiau dėka daugelio vairuotojų turimo įpročio prie raktų tvirtinti sunkius pakabukus ar kitus papuošalus. Automobiliui judant jie sukelia papildomą apkrovą mechanizmo detalėms.

Jungiklio cilindro gedimas
Ką daryti: jeigu pavyksta ištraukti raktą iš degimo jungiklio, tuomet naudokite atsarginį. Jeigu įstrigusio rakto problema išlieka, tai reiškia, kad jungiklio cilindras yra susidėvėjęs. Kreipkitės į autoservisą, kad detalė būtų pakeista.

Jungiklio cilindras ir raktas yra nešvarūs

Naudojant netinkamą tepalą, mechanizmo viduje kaupiasi nešvarumai, kurie per ilgą laiką gali sutrikdyti mechanizmą. Dažniausiai rakto įpjovos tampa nešvariomis, jeigu jis naudojamas ne pagal paskirtį, pavyzdžiui, atidarinėjant siuntinius nuplėšti pakuotės juostą.

Ką daryti: norėdami išvalyti jungiklį, naudokite „WD-40“ skystį ar kitą skvarbų tepalą, purkšdami jį tiesiai į rakto skylę. Jeigu galite, prapūskite per cilindrą suslėgtu oru. Prapūtę ir išvalę jungiklį, jį sutepkite. Nuvalykite raktą audiniu be pūkelių, prieš tai sudrėkintu „WD-40“, tirpikliu ar alkoholiu.

Klaidingas pavarų pasirinkimas

Automobiliuose su automatine pavarų dėže raktas bus užrakintas degimo jungiklyje iki tol, kol perjungsite pavarų svirtį į „Park“ padėtį. Transporto priemonėse su mechanine pavarų dėže jungikliui atrakinti pavarų perjungimo svirtis turėtų būti neutralioje padėtyje.

Klaidingas pavarų pasirinkimas
Ką daryti: po kelionės automobiliu, patikrinkite, ar automatinės pavarų dėžės svirtis tikrai yra „Park“ padėtyje. Jeigu taip nėra, tačiau automobilis jau yra sustabdytas, o variklis išjungtas, tuomet paspauskite stabdžių pedalą ir perjunkite pavarų svirtį į „Park“ padėtį. Pabandykite atsargiai ištraukti raktą. Jeigu to padaryti neįmanoma, patikrinkite, ar pavarų svirtį iš viso galima užfiksuoti šioje padėtyje. Jeigu ji neužsifiksuoja, tuomet nuvežkite savo automobilį į autoservisą, kad būtų atlikta sukimo momento keitiklio, automatinės transmisijos laido ir svirties bei stabdžių pedalo fiksavimo mechanizmo patikra.
Jeigu turite automobilį su mechanine pavarų dėže, paspauskite sankabos pedalą, pavarų svirtį perjunkite į neutralią padėtį ir ištraukite raktą iš degimo jungiklio, tuo pat metu šiek tiek jį spausdami.

Raktas nebuvo tinkamai įdėtas

Kartais vairuotojai pamiršta pasukti raktą į „Lock“ padėtį.

Raktas nebuvo tinkamai įdėtas
Ką daryti: pažiūrėkite į uždegimo jungiklį. Jis turi kelis skirtingus ženklus su atitinkamais režimais: „ignition on“, „engine start“, „lock“ (arba „park“). Įsitikinkite, kad raktas yra „lock“ arba „0“ padėtyje. Reikalui esant, pakeiskite jo padėtį.

Komponentas yra sugedęs

Jeigu bandydami pasukti raktą uždegimo jungiklyje naudosite per daug jėgos, tuomet jis gali sugesti. Labai sudėtinga ištraukti rakto fragmentą, įstrigusį mechanizme.

Ką daryti: pabandykite ištraukti fragmentą naudodami specialų trauktuvą. Jeigu šio įrankio neturite, pagalbos kreipkitės į profesionalus. Nenaudokite improvizuotų priemonių, kad galėtumėte ištraukti likusį rakto fragmentą, kadangi taip galite sugadinti cilindrą.

Išvada

Nepaisant, kad uždegimo raktas yra paprastos konstrukcijos, tai yra itin svarbus daiktas, kuriam vairuotojas turi skirti tinkamą dėmesį. Automobilį užvesite tik tuomet, kai šis komponentas veiks tvarkingai. Jeigu jūsų raktas įstrigo uždegimo jungiklyje, tuomet pasinaudokite mūsų patarimais.