Planuojant atostogas automobiliu: kaip paruošti automobilį ilgai kelionei

Planuojant atostogas automobiliu

Prieš kelionę atliekamas automobilio patikrinimas padeda sumažinti staigaus gedimo kelyje riziką ir padidinti saugumą bei komfortą kelionės metu. Tai – išsamus ir greitas pagrindinių transporto priemonės sistemų būklės įvertinimas.

 Prieš kelionę atliekama automobilio patikra paprastai apima šias automobilio paslaugas: 
  • i Eksploatacinių skysčių lygio tikrinimas. Mažas variklio alyvos kiekis sukelia sausą trintį ir pagrindinių variklio dalių gedimą. Dėl per mažo aušinimo skysčio kiekio variklis perkaista, o dėl nepakankamo stabdžių skysčio kiekio pailgėja automobilio stabdymo kelias. Dėl tuščio priekinio stiklo ploviklio bakelio gali pablogėti matomumas ir įvykti eismo įvykis. Reikėtų ne tik papildyti skysčių atsargas, bet ir patikrinti jų būklę ir, jei reikia, juos pakeisti.
  • i Nuotėkio patikrinimai. Tikrinami sandarikliai ir spaustuvai, taip pat kuro, alyvos ir stabdžių vamzdynai.
  • i Šviesų patikrinimas. Draudžiama naudoti transporto priemonę su sugedusiomis artimosiomis / tolimosiomis šviesomis, galiniais žibintais, posūkių žibintais, stabdžių žibintais arba šoniniais žibintais.
  • i Pakabos ir ratų tikrinimas. Nuo šių komponentų būklės priklauso transporto priemonės valdymas, važiavimo sklandumas ir stabilumas manevruojant. Rekomenduojama patikrinti spyruoklių, amortizatorių, pakabos svirčių, guminių įvorių, stabilizatoriaus trauklių ir kitų dalių veikimą. Šiam tikslui naudojami specialūs bandymų stendai.
  • i Ratų suvedimas Tai teigiamai veikia automobilio valdymą, sumažina slydimo riziką posūkiuose ir apsaugo nuo ankstyvo padangų nusidėvėjimo.
  • i Patikrinkite automobilio elektros sistemą. Lengvas variklio užvedimas ir sklandus elektros prietaisų veikimas neįmanomas be tinkamai veikiančių akumuliatoriaus, starterio ir generatoriaus.

Be to, prieš kelionę reikia patikrinti automobilio padangų slėgį ir protektoriaus gylį. Šie parametrai turi įtakos transporto priemonės sukibimui su keliu, stabdymo keliui, valdymui ir kuro naudojimo efektyvumui.

Taip pat būtina įvertinti stabdžių kaladėlių ir diskų nusidėvėjimo laipsnį ir patikrinti, ar laisvai juda suportų kreipiančiosios smeigės ir stūmokliai. Susidėvėjusias dalis reikia pakeisti.

Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.