AFS: apibrėžimas, funkcija, veikimo principas ir gedimų priežastys

AFS: apibrėžimas, funkcija, veikimo principas ir gedimų priežastys

„AFS“ („Active Front Steering“) – tai aktyvi vairo valdymo sistema, įdiegta į „BMW“ ir „Cadillac“ automobilius, kuri debiutavo 2003 m. Atsižvelgdama į automobilio greitį, sistema valdo vairo santykį ir reguliuoja priekinių ratų vairavimo kampą, kad būtų galima išvengti slydimo. Tai leidžia pagerinti transporto priemonės valdymą bei manevringumą, taipogi padidina vairavimo saugumą.

Kaip veikia „AFS“

Vairo ašyje planetinė pavara yra sumontuota kartu su epicikline pavara. Pastaroji yra sujungta su elektros varikliu, kurį valdo sistema. Kintamas greitis ir epiciklinės pavaros sukimosi kryptis leidžia pakeisti vairo santykį, reguliuojant vairavimo reakciją atsižvelgus į kelio sąlygas.

Sistema analizuoja visą vairo veleno sukimosi kampą, transporto priemonės posūkio kampą ir jos šoninį pagreitį. Tuomet, remdamasi šiais parodymais, sistema apskaičiuoja reikalingą variklio veleno sukimosi kryptį ir greitį.

„AFS“ glaudžiai veikia su stabilumo kontrolės sistema. Savo ruožtu pastaroji sureguliuoja priekinių ratų vairavimo kampą, kad būtų atkurtas numatytas automobilio kelias, jeigu atsirastų perteklinis pasukamumas.

Populiarūs automobiliai su „AFS“

  • Cadillac STS
  • 5 serijos „BMW E60/60“, 6 serijos „E63/E64“, „X5 E70“, 1 serijos „E81“, „E87“, 3 serijos „BMW E90“, „E91“, „E92“, „E93“

Gedimo priežastys

  • Sugedęs vairo kampo arba posūkio kampo jutiklis.
  • Netinkamas vairo pavaros remontas.
  • Neteisingas viso vairavimo kampo jutiklio sureguliavimas.
  • Nesureguliuotas ratų suvedimas.