
Norėdami atsisiųsti programėlę:
Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.
Kokie yra sugedusios stabdžių apkabos simptomai?
Šios detalės gedimą parodo sumažėjęs stabdymo efektyvumas, perkaitęs stabdžių diskas, apkabos cypimai ir vibracijos automobiliui judant. Stabdymo metu automobilis gali trauktis į vieną pusę. Kartais galite užuosti degėsių kvapą. Vizualiai patikrinus galite pastebėti stabdžių apkaboje esantį nuotėkį. Sutrenkus apkabą nesunku pastebėti kreipiamųjų kaiščių judėjimą.
Ar reikia stabdžių apkabas keisti poromis?
Nėra būtina stabdžių apkabas keisti poromis. Šios detalės yra gana patvarios ir keičiamos tik joms sugedus. Tačiau, jeigu atlikdami remontą taipogi ketinate įdiegti naujas stabdžių kaladėles, atminkite, kad jas reikėtų pakeisti poromis vienai ašiai.
Kokie yra iš padėties išėjusios stabdžių apkabos požymiai?
Jeigu stabdžių apkaba yra išėjusi iš padėties, kai spaudžiate stabdžių pedalą, automobilis pasislenka į vieną pusę. Taip atsitinka dėl stabdžių kaladėlės trynimosi prie disko netinkamoje dalyje, ko pasekoje ratai sukasi skirtingu greičiu. Be to, gali perkaisti ir diskas, o tai galima nesunkiai pastebėti sustabdžius automobilį: diskas būna smarkiai įkaitęs. Atleidus stabdžių pedalą galite išgirsti cypimą ir tarškėjimą, o pedalas gali nugrimzti į grindis.
Stabdžių apkabos ištrūkimą gali sukelti sugedę kreipiamieji kaiščiai ir stūmokliai. Pirmieji dažniausiai sugenda dėl susidėvėjusių apsaugų nuo dulkių, kurios neužkerta kelio drėgmei ir nešvarumams patekti į mechanizmą bei neapsaugo nuo tepalų nuotėkio. Tai lemia detalių abrazyvinį nusidėvėjimą, perkaitimą ir jų koroziją, ko pasekoje jos tiesiog užstringa. Panašias pasekmes gali sukelti ir netinkamas tepalas, kuris sutirštėjus blokuoja detalių judėjimą.
Stūmokliai dažniausiai pasislenka dėl susidėvėjusių stūmoklinių apsaugų, ko pasekoje drėgmės, nešvarumų ir atitirpinimo medžiagų žalingas poveikis sukelia koroziją. Kartais stūmoklis pasislenka dėl netinkamo sureguliavimo, sukelto montavimo klaidos arba dėl tarpo tarp apkabos sienelių ir stūmoklio, kuris atsiranda dėl natūralaus susidėvėjimo.
Šiuos gedimus būtina pašalinti nedelsiant, kai tik juos pastebite. Važiuodami pasislinkusiu mechanizmu rizikuojate per greitu stabdžių diskų susidėvėjimu ir deformacija, per anksti sugedusiomis stabdžių kaladėlėmis, visos stabdžių sistemos perkaitimu, stabdžių skysčio užvirimu, ko pasekoje ir darbinių detalės savybių praradimu. Taipogi, gali išaugti ir kuro sąnaudos. Netolygiai dėvisi padangos. Transmisija ir variklis dirba didesnėmis apkrovomis.
Ar sunku pakeisti stabdžių apkabas?
Detalės išėmimas ar jos sumontavimas daugiausia priklauso nuo jūsų automobilio konstrukcijos. Vidutiniškai vienos apkabos pakeitimas užtrunka nuo 1 iki 5 valandų. Kaip bebūtų, šitą darbą reikėtų patikėti profesionalui. Įdiegus naują detalę, stabdžių sistema turėtų būti nuorinta. Svarbu šią procedūrą atlikti tinkamai, kadangi nuo jos priklauso stabdymo efektyvumas.
Atminkite, kad ne visuomet reikia pakeisti visą įrenginį. Daugeliu atvejų šią problemą galima išspręsti naudojant specialų remonto rinkinį, pakeičiant kreipiamuosius kaiščius, stūmoklius, apsaugas nuo dulkių ir sandariklius. Apkabos rekonstrukciją taipogi patartina patikėti specialistui.