Užduokite klausimus arba pasidalinkite savo remonto patirtimi automobilių forume. Prenumeruokite atnaujinimas, kad nepraleistumėte mūsų naujų instrukcijų.
Norėdami atsisiųsti programėlę:
Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.
Kokios dalys sudaro automobilių amortizacijos sistemą?
Amortizacijos sistemą sudaro spyruoklės, amortizatorių atramos, įvorės, amortizatoriai. Amortizatoriai gali būti vienvamzdžiai arba dviejų vamzdžių, hidrauliniai (tepaliniai amortizatoriai) arba užpildyti dujomis, su reguliuojama amortizacija arba be jos. Amortizatorių strypai yra apsaugoti dulkių gaubtais. Reguliuojamos dalys įrengtos su ratų derinimo varžtais. Pneumatinę pakabą sudaro režimo jungiklis, kompresorius ir oro dumplės. Spyruoklinėje pakaboje smūgio absorbavimą užtikrina lakštinės spyruoklės.
Kaip veikia amortizacijos sistema?
Smūgių absorbavimo sistema sumažina automobilio kėbulo virpesių amplitudę ir sugeria smūgių poveikius. Važiuojant nelygiu keliu, spyruoklės suspaudžiamos ir atleidžiamos, užtikrinant nuolatinį ratų kontaktą su keliu. Stūmoklis juda amortizatoriaus viduje, sukurdamas hidraulinį slėgį ir pasipriešinimą, reikalingą amortizacijai. Elastingi oro dumpliai sugeria smūgius, keisdami formą pagal važiavimo aukštį. Lakštinės spyruoklės yra suspaudžiamos arba atleidžiamos priklausomai nuo automobilio apkrovos, taip užtikrinant lengvą amortizaciją.
Ką apima amortizacijos sistemos remontas?
Daugelį amortizacijos sistemos dalių galite pakeisti patys. Jos turėtų būti montuojamos poromis ant ašies, net jeigu ir viena yra netinkama. Pirmiausia, jums reikia pakelti automobilį keltuvu ir nuimti ratus. Visos tvirtinimo sėdynės ir kreipikliai turėtų būti išvalyti, o prireikus pakeistas laikiklis, dulkių gaubtas ar atrama. Norint išardyti spyruoklę, reikalingas specialus spyruoklių suspaudėjęs. Prieš įstatant naują amortizatorių, rankiniu būdu suspauskite jį 3–5 kartus.