Užduokite klausimus arba pasidalinkite savo remonto patirtimi automobilių forume. Prenumeruokite atnaujinimas, kad nepraleistumėte mūsų naujų instrukcijų.
Norėdami atsisiųsti programėlę:
Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.
Už ką atsakingas salono filtras?
Automobiliui judant, pro jo šildymo, oro kondicionavimo sistemos ir ventiliacijos angas į keleivių saloną patenka daug oro. Šiame ore yra abrazyvinių dalelių, dulkių, suodžių, augalų žiedadulkių, kenksmingų dujų ir kt. Įkvėpus šių medžiagų gali pasireikšti kvėpavimo takų problemos ar alergija. Salono filtras išvalo į saloną tiekiamą orą ir taip padeda išspręsti šią problemą.
Ar galiu važiuoti be salono oro filtro?
Pašalinę filtrą nepadarysite kritinės žalos automobiliui. Tačiau į vidų bus tiekiamas neišvalytas oras. Kadangi keleivių salono erdvė yra uždara, joje esančių kenksmingų medžiagų koncentracija gali būti kelis kartus didesnė nei lauke. Neskaitant žalos sveikatai, tai gali sukelti priešlaikinį šildytuvo šerdies užsikimšimą, taipogi padidėjusią dulkių koncentraciją automobilio salone.
Kaip dažnai turėčiau pakeisti salono filtrą?
Šią detalę reikėtų keisti kas kartą vidutiniškai nuvažiavus 15 000 km arba kartą per metus, nepriklausomai nuo automobilio ridos. Ją taipogi reikia pakeisti, jeigu salone atsiranda nemalonus kvapas, rasoja langai ar sumažėja vėdinimo efektyvumas.
Užsikimšęs salono filtras gali sugadinti oro kondicionierių ir šildytuvą. Nors oras ir yra tinkamai šildomas ir aušinamas, tačiau jo srautas yra gana silpnas. To pasekoje išauga keleivių salono ventiliatoriaus apkrova, todėl šis per anksti sugenda. Kaip bebūtų, nepaisant tvirto ryšio tarp variklio aušinimo ir oro kondicionavimo sistemų, salono filtro būklė niekaip neįtakoja minėtų įrenginių efektyvumo.