Variklio perkaitimas ir būdai kaip to išvengti

Variklio perkaitimas ir būdai kaip to išvengti

Artėjant ilgai lauktai vasarai daugelis žmonių suskuba planuotis atostogas atokiau nuo karščiu pulsuojančių miestų. Dažniausiai kelionės tikslu tampa maži miesteliai, užmiesčiai ar pajūrys. Neretai kelionės tikslui pasiekti dauguma žmonių renkasi nuosavus automobilius. Atrodytų, kas gali sutrukdyti mėgautis atostogomis? Šokt į mašiną ir su vėjeliu mėgautis pelnytomis atostogomis. Tačiau karštą vasaros dieną važiuojant link Palangos, tikriausiai bent kartą matėte kelkraštyje už galvų susiėmusius keleivius trypiančius aplink automobilį iš po kapoto kurio smelkiasi dūmai. Akivaizdu, problema – perkaitęs variklis. Kiekvienam vairuotojui aišku, kad tai rimta problema su kuria susidurti mažų mažiausiai norėtųsi atostogų metu. Kad išvengtumėte šio nemalonumo siūlome paskaityti šį straipsnį, susipažinti su variklio perkaitimo priežastimis ir pasirūpinti, kad to neįvyktų pačiu netinkamiausiu metu. 

Variklio perkaitimas dažniausiai įvyksta šiltuoju sezonu ir su tuo dažniau susiduria vairuotojai, kurie didžiąją metų dalį važinėjo trumpus atstumus, o atėjus vasarai pasiryžo ilgai kelionei. Taip nutinka, kadangi variklis nėra paruoštas dideliems atstumams ir greičiau įkaista. Normali variklio temperatūra turėtų būti 90 laipsnių Celsijaus. Mūsų komanda primygtinai rekomenduoja prieš leidžiantis į kelionę pasirūpinti variklio technine priežiūra, įsitikinti, kad aušinimo sistema veikia tinkamai. 

Perkaitusio variklio požymiai

Kartais bėdos išvengti pavyksta laiku atpažinant požymius. Visų pirma, apie gresiantį variklio perdegimą signalizuoja prietaisų skydelyje esančios lemputės. Jei užsidegė temperatūros lemputė, tai iškart pasako apie temperatūros nukrypimą nuo normos. Taip pat stebėkite temperatūros daviklio rodyklę. 

Nuotėkiai po automobiliu gali reikšti aušinimo skysčio nutekėjimą. Smarkiai svyruojanti variklio temperatūra nusako, apie galimas problemas aušinimo sistemoje. 

Užvedant variklį kylantys dūmai ir padidėjusios kuro sanaudos taip pat yra vienas iš požymių, kad laikas patikrinti variklį.

Perkaitusio variklio priežastys

Yra keletas dažniausiai pasitaikančių perkaitusio variklio priežasčių. Su kai kuriomis iš jų galite patys susitvarkyti, svarbu laiku jas pastebėti. Na, o kai kurios gali kaip reikiant paploninti piniginę jei kuo skubiau nesikreipsite į specialistus. Abiem atvejais svarbu su šiomis priežastimis susipažinti, kad žinotumėte, kokių veiksmų imtis ir išvengti didesnių nemalonumų. 

Aušinimo skysčio temperatūros padidėjimas
 Per mažas aušinimo skysčio kiekis  

Tai yra viena pagrindinių variklio perkaitimo priežasčių. Dėl nepakankamo skysčio kiekio variklis gali pasiekti kritinę temperatūrą metalui įkaitus. Apie tai, kad skysčio trūksta jums signalizuoja užsidegusios lemputės prietaisų skydelyje. Visada automobilyje turėkite aušinimo skysčio arba distiliuoto vandens. Vidutiniškai rekomenduojama skystį keisti kas 2-3 metus. Tačiau gali iškilti ir nutekėjimo problemų. Jei laiku pildote skysčio atsargas bake ir laikotės visų rekomendacijų, tačiau ant variklio išorinio paviršiaus pastebite baltas dėmes arba lašus po automobiliu jam kurį laiką pastovėjus, galite daryti prielaidą, kad skystis prateka ir reikėtų kuo skubiau spręsti problemą.

 Aušinimo skysčio temperatūros padidėjimas 

Tai nutinka kuomet ilgesnį laiką stovimą spustyse, prie šviesoforų ar važiuojant į įkalne su didele apkrova. Apie tai jums signalizuoja prietaisų skydelyje užsidegusios lemputės, todėl nesunkiai atpažinsite problemą ir ją ištaisysite. 

 Aušinimo skysčio siurblio gedimai 

Šis siurblys atsakingas už aušinimo skysčio judėjimą sistemoje. Jam užsikimšus ar dėl kitų priežasčių sutrikus normaliai jo veiklai, skystis negalės cirkuliuoti ir, atitinkamai, variklis nebus aušinamas. 

 Problemos su termostatu 

Ši dalis atsakinga už aušinimo skysčio patekimą į variklį. Jei jo veikla sutrikusi, skystis iš radiatoriaus negali patekti į variklį. Galima problema yra susikaupusios nuosėdos jame. Tokiu atveju termostatas negali tinkamai reaguoti į temperatūros pokyčius, aušinimo veikla sutrinka ir variklis perkaista.

 Ventiliatoriaus gedimai 

Ventiliatoriaus esminė užduotis yra užtikrinti, kad aušinimo skysčio temperatūra būtų tinkama. Jam sugedus, į radiatorių nepatenka oras ir skystis nėra aušinamas. Vadinasi, pats skystis gali pasiekti kritinę temperatūrą. Radiatoriaus gedimai gali atsirasti dėl atsilaisvinusio diržo, blogai veikiančio temperatūros daviklio arba nešvarumų radiatoriuje.

 Degimo sistemos problemos 

Perkaitimo grėsmė kyla ir tada, kai yra netinkamai sureguliuota degimo sistema. Jei ne laiku prasideda degimo pradžia ir degimui nesibaigus prasideda įpurškimas gali smarkiai pakilti dujų temperatūra. Dėl neteisingai veikiančios degimo sistemos gali perdegti išleidimo sklendė.

 Nuosėdos aušinimo ertmėse 

Paprasčiausiai apžiūrėjus automobilį vargu ar suprasite, kad nuosėdos yra kaistančio variklio kaltininkės. Dėl susikaupusių nuosėdų aušinimo skysčio cirkuliacija sutrinka ir atsiranda pasipriešinimas šilumos srautui. Svarbu visada naudoti tinkamą ir kokybišką aušinimo skystį, kitų atveju sistemoje, o ypač ant cilindro bloko galvučių su laiku susikaups nuosėdos. 

 Nuosėdos degimo kameroje 

Sudegę produktai nusėda ant paviršiaus ir sukuria sluoksnį, kuris nepraleidžia šilumos. Dėl padidėjusios temperatūros padidėja tepalo sunaudojimas, kuris prikaista ir susidaro naujas nuodegų sluoksnis. Apie tai, kad kameroje susidarė nuosėdos vertėtų susimąstyti jei iš po kapoto kyla tamsūs tiršti dūmai, o automobilį pasidarė sunku užvesti. Patartina taip pat nepiktnaudžiauti tepalais.

Perkaito variklis, ką daryti?

Šaukštai jau po pietų, nei variklis, nei aušinimo sistema netikrinti, o variklis staiga perdegė kelionės vidury? Laimei, yra keletas patarimų ką daryti atsidūrus tokioje situacijoje. 

Perkaito variklis, ką daryti?

Visų pirma kuo skubiau sustokite ir užgesinkite variklį. Leiskite jam atvėsti, jokiu būdu nedarykite dangčio varikliui dar esant karštam. Palaukite, kol temperatūros rodiklis nukris žemiau raudonos zonos. Būtinai patikrinkite aušinimo skysčio lygį ir papildykite, jei jo yra negana. Patikrinkite radiatoriaus ir aušinimo sistemos žarneles. Svarbu nustatyti, ar yra nėra nutekėjimo. Tai patikrinsite paspaudinėję žarneles. Jei nuotėkio nėra, jos bus standžios, jausite pasipriešinimą. Svarbu! Radiatorius gali būti labai karštas. Atidarant jo dangtelį naudokite skudurėlį ar medžiagos pluoštą. Į karštą radiatorių nepilkite vandens, kitaip jis gali įtrūkti.

Perkaito variklis, bet nėra galimybės sustoti?

Žinoma, tokiu atveju geriausias sprendimas būtų visgi sustoti. Perkaitęs variklis ne tik gali sugriauti jūsų kelionę, bet ir sugadinti automobilį. Be to, tai yra nesaugu. Primygtinai rekomenduojame nevažiuoti varikliui perkaitus. Tačiau jei jaučiate, kad variklis ima kaisti, o sustoti galimybės nėra, rekomenduojame išjungti oro kondicionierių, kadangi šis aprauna ir taip sunkiai veikiančio variklio darbą. Reikėtų padaryti priešingai – „ant maksimumo“ įjungti šildytuvą. Tokiu būdu dalis šilumos bus nuimta nuo variklio. Dėmesio! Šie būdai tinka tik esant būtinybei, jokiu būdu negalima jais vadovautis pastoviai. Jei variklis dažnai perkaista, kuo skubiau kreipkitės į autoserviso darbuotojus. 

Kaip jau turbūt pastebėjote, dažniausiai variklio perkaitimo problema glūdi aušinimo sistemoje, todėl pirmiausia reikėtų pasirūpinti tinkamu šios sistemos funkcionavimu. Pastebėję perkaitimo požymius nedelsiant kreipkitės į specialistus, ypač karštuoju metų laikotarpiu.

Automobilyje visada turėkite aušinimo skysčio ar distiliuoto vandens.

Taip pat leidžiantis į ilgą kelionę automobiliu netingėkite patikrinti ar visi automobilio komponentai veikia tinkamai, taip išvengsite ne tik gedimų, bet ir sugadintos nuotaikos bei sugriuvusių planų. Laiku susitvarkius su bet kokiais nesklandumais užkirsite kelią rimtesniems gedimams. Na, o jei nelaimės išvengti nepavyko, pateikėme jums patarimų ką daryti tokioje situacijoje. Linkime gražių kelionių be rūpesčių!

Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.