Faktai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis uždegimo žvakes

Faktai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis uždegimo žvakes

Benzininiuose varikliuose oro ir kuro mišinio uždegimui balionuose naudojamos uždegimo žvakės. Jos skiriasi elektrodų skaičiumi, gamybos medžiaga ir yra gaminamos daugybės kompanijų. Šiame straipsnyje rasite informacijos, kaip tinkamai pasirinkti detales, kad būtų lengviau užvesti variklį, padidinti jo galią, sumažinti kuro sąnaudas ir daug kitų naudingų patarimų.

Pagrindiniai tipai

 Pagal elektrodų skaičių: 
 1. Vieno elektrodo. Jos turi vieną centrinį ir vieną šoninį elektrodą, pagamintą iš 2,5 cm skersmens metalo. Ši paprasta konstrukcija užtikrina efektyvų degimą. Tokios detalės yra pigios, tačiau turi trumpą eksploatavimo laiką.
 2. Daugiaelektrodės. Jos turi iki 4 šoninių elektrodų. Pasižymi ilgaamžiškumu, kadangi jų darbiniai elementai susidėvi po vieną. Tačiau, neįmanoma sureguliuoti tarpo tarp elektrodų. Šie komponentai yra geriausias pasirinkimas tiems varikliams, kurių uždegimo žvakių šulinius sunku pasiekti.
Uždegimo žvakė vieno elektrodo, daugiaelektrodės.
 Pagal medžiagą, iš kurios gaminamas centrinis elektrodas (išvardijami tik labiausiai paplitę tipai): 
 1. Varis-nikelis. Jų eksploatavimo trukmė yra 25 000 – 30 000 kilometrų. Jos yra prieinamos kainos ir optimalios vidaus degimo varikliams.
 2. Platina. Tokios eksploatuojamos iki 120 000 kilometrų. Turi ploną elektrodą, kuris skleidžia galingesnę kibirkštį.
 3. Iridis. Šios žvakės yra atsparesnės aukštai temperatūrai ir korozijai. Jų eksploatavimo trukmė yra tokia pati kaip platinos ir užtikrina maksimaliai efektyvų kuro deginimą.
 4. Sidabras. Jos yra atsparios didelėms apkrovoms, vibracijai, taip pat nešvarumams. Tai geriausias pasirinkimas automobiliams, dirbantiems su suskystintomis naftos dujomis. Jų trūkumas – trumpas eksploatavimo laikas: vidutiniškai iki 30 000 kilometrų.
Uždegimo žvakė varis-nikelis, platina, Iridis, sidabras.
„AUTODOC“ patarimas: Platinos ir iridžio komponentai yra palyginti brangūs. Tačiau jeigu jūsų automobilyje žvakės yra pasiekiamos gana sunkiai, geriau montuoti šių tipų detales, kadangi jos tarnauja ilgą laiką. Tas pats patartina, jeigu savo automobilį naudojate labai dažnai. Kitais atvejais puikiausiai susitvarkysite ir su biudžetiniais komponentais.
 Pagal šilumos diapazoną: 
 1. Karštas. Tokios turi žemą šilumos išsklaidymą iš centrinio elektrodo ir izoliatoriaus. Jos naudojamos varikliuose su mažu suspaudimo laipsniu, kurie naudoja žemą oktaninį skaičių turintį kurą.
 2. Šaltas. Pasižymi dideliu šilumos išsklaidymu ir yra naudojamos varikliuose, kuriems reikalingas didelį oktaninį skaičių turintis kuras bei aukštas suspaudimo laipsnis.
 3. Vidutinis. Pasižymi subalansuotomis pirmųjų dviejų tipų savybėmis. Šios žvakės yra labiausiai paplitusios.
Uždegimo žvakė karštas, šaltas, vidutinis.
Be viso to, uždegimo žvakės skiriasi savo diametru, sriegio aukščiu bei ilgiu, šešiabriaunio lizdo dydžiu ir sandarinimo tipu (minkšto metalo poveržlė arba kūgio formos sėdynė).

Populiarūs uždegimo žvakių modeliai

 • „Bosch Platinum plus HR6DP“. Šios žvakės turi centrinį elektrodą su lydytos platinos antgaliu. Jos yra ypatingai atsparios dilimui ir turi ilgą eksploatavimo laiką – iki 120 000 km.
 • „Denso K20TT“. Turi plonus 1,5 mm elektrodus, pagamintus iš nikelio. Jos tinka varikliams, varomiems benzinu ir suskystintomis dujomis. Pasižymi panašiomis savybėmis kaip iridžio žvakės, tačiau yra pigesnės. Šios žvakės sumažina kuro sąnaudas ir išmetamųjų dujų kiekį.
 • „Champion N9BYC4“. Jos turi tris antžeminius elektrodus ir ilgą eksploatavimo laiką laiką – iki 70 000 kilometrų automobilio ridos.
 • „Beru ULTRA-14FGR6DDU“. Jų ypatumas yra dvi poros asimetriškų papildomų elektrodų. Šių žvakių veikimas yra stabilus net ir esant žemai įtampai.
 • „Valeo R76H11“. Šio modelio žvakės turi vieną šoninį elektrodą ir optimalų kibirkšties tarpą, kuris užtikrina nepriekaištingą kibirkšties susidarymą. Dėl to sunaudojama mažiau degalų ir padidėja variklio galia (iki 2,1%). Jos parduodamos už prieinamą kainą.

Išvada

Pasibaigus uždegimo žvakių eksploatavimo laikui, būtinai jas pakeiskite. Ilgai nepaisant šios problemos gali sugesti variklis ir kitos transporto priemonės sistemos. Pasinaudokite „AUTODOC“ rekomendacijomis ir įdiekite komponentus, kurie geriausiai tinka jūsų automobiliui.