Kokios yra geriausios H7 artimosios šviesos lemputės? Patarimai, kaip pasirinkti

Kokios yra geriausios H7 artimosios šviesos lemputės? Patarimai, kaip pasirinkti

Perdegus lemputei gali kilti tikras galvos skausmas. Šiai dienai rinkoje galima rasti įvairiausių šviesos šaltinių pritaikytų bet kokiems vairuotojų poreikiams bei visiems automobiliams. Nepaslaptis, kuo didesnis pasirinkimas, tuo sunkiau išsirinkti. Kad palengvintume šią užduotį, šiandien pakalbėsime apie H7 artimųjų šviesų lemputes. Aprašysime, kuo jos ypatingos, kokios jos būna, kokiems automobiliams tinka, kokie jų pliusai ir minusai. Važiuojam!

H7 lemputės atsirado sąlyginai neseniai, tik 1993 metais. Iki tol buvo plačiai naudojamos H4 lemputės, tad H7 galima sakyti yra naujesnė jų atmaina. H7 yra vienos gijos lemputė ir gali skleisti vienos rūšies šviesą. Siekiant naudoti lemputes kaip artimąją ir tolimąją šviesas, korpuse turi būti sumontuotos 2 lemputės skirtingo tipo lempoms. Tai priklauso nuo žibintų konstrukcijos, tačiau naujesniuose automobiliuose gali būti naudojamos H7 lemputės. 

Taigi, H7 lemputės skirtos artimųjų šviesų lempoms. Jų didžiausias privalumas yra  ilgaamžiškumas. Tokių lempučių tarnavimo laikas yra nuo 330 iki 550 valandų, o tai ypač svarbu, kadangi Lietuvos gatvėse nuo 2011 metų privaloma važiuoti su dienos šviesomis. Kadangi ne visuose automobiliuose įrengtos dienos šviesos, tokią funkciją atlieka artimųjų šviesų žibintai, tad lempučių kokybė juose yra neginčytinai svarbi. Kitas jų privalumas, kuris be galo aktualus visiems eismo dalyviams, yra šviesos “švelnumas”. Artimosios šviesos apšviečia apie 40 – 50 metrų kelio ruožą. Tai reiškia, kad sviečiant lemputės neakina kitų vairuotojų ir nevargina akių už vairo sėdinčiam. 

Kaip išsirinkti artimųjų šviesų lemputes?

Visų pirmą, turite žinoti savo automobilio technines charakteristikas ir pagal jas rinktis produktą. Kalbant apie jūsų komfortą, rinkitės naują produktą atsižvelgdami į akių komfortą, lempučių tarnavimo laiką, šviesos srauto ryškumą, kainą ir kt. 

Pavyzdžiai:

Vadovaujantis daugelio vairuotojų patirtimi, didžiausiu populiarumu pasižymi OSRAM, NARVA, PHILIPS IR BOSCH gamintojų lemputės. Todėl aptarsime kai kuriuos šių gamintojų produktus truputį detaliau.

Halogeno lemputės:

OSRAM ORIGINAL

OSRAM ORIGINAL

OSRAM (Vokietija) tai apšvietimo gamintojas garsėjantis visame pasaulyje savo nepriekaištinga kokybe. 

OSRAM ORIGINAL lempučių nustatyta galia yra 55 W, įtampa 12 V, spalvos temperatūra 3200 K, lizdo versija PX26d. Jos laikomos auksiniu viduriuku kalbant apie kainos ir kokybės santykį, dėl to yra labai pamėgtos vairuotojų.

Šių lempučių kontaktai yra padengti auksu, o tai užtikrina gerą laidumą ir apsaugą nuo korozijos. Jos pasižymi dideliu patvarumu, o jų tarnavimo laikas yra 3 kartus ilgesnis. Lemputėms pagaminti naudojama dvigubo šviesos filtro technologija sumažina atspindžius kas žymiai pagerina matomumą. Be to, teikiamos šviesos srautas gerai apšviečia kelią, todėl bet kokiu oru ar paros metu galėsite jaustis saugiai kelyje. 

OSRAM LONGLIFE

OSRAM LONGLIFE

Šių lempučių parametrai yra tokie: nustatyta galia 55 W, įtampa 12 V, spalvos temperatūra 3200 K, lizdo versija PX26d. 

Tas pats gamintojas kaip ir aukščiau nurodytų, tačiau gamintojas žada ilgesnį tarnavimo laiką, net šimtas tūkstančių kilometrų automobiliui nuvažiuojant kiek daugiau nei 14 tūkst. kilometrų per metus 60% to laiko būnant su įjungtais žibintais. Gamintojas žada, kad gaminys tarnaus apie 4 metus. Visą tai skamba puikiai, tačiau ką sako vartotojai? Šie teigia, kad lemputės tarnauja pusantro karto ilgiau lyginant su OSRAM ORIGINAL, na o lyginant pagal šviesos intensyvumą  skirtumo pastebėta nebuvo. Kainų skirtumas tarp šių dviejų produktų nedidelis, tad jums spęsti, kuris variantas asmeniškai jums atrodo patrauklesnis. Išvada – OSRAM produktai yra puikūs kainos ir kokybės atžvilgiu. Rekomenduojame!

NARVA Range Power

NARVA Range Power

Nustatyta galia 55 W, įtampa 12 V, spalvos temperatūra 4500 K, lizdo versija PX26d.

Šios lemputės visiškai atitinka nustatytus kokybės standartus nepaisant to, kad ant pakuotės nėra privalomo UV spindulių ženklinimo. Tačiau pati lemputė yra mėlynos spalvos. Neapsigaukite, šviečia ji baltai, o mėlynas stiklas yra dėl tam tikrų priedų, kurie skirti filtruoti UV spindulių spektrą. Šviesos srautas yra 1298 lm, o tai yra šioks toks nukrypimas nuo standartų. Šviesos paskirstymas nėra pats įspūdingiausias. Pasak naudotojų, lemputės nepasižymi ypatingu gyvybiškumu, tačiau jų privalumas yra sąlyginai nedidelė kaina. Skleidžiama šviesa nevargina akių.

PHILIPS LongLife EcoVision

PHILIPS LongLife EcoVision

Nustatyta galia 55 W, įtampa 12 V, spalvos temperatūra 3000 K, lizdo versija PX26d.

Kaip jau sufleruoja pats pavadinimas, šios lemputės pasižymi ilgaamžiškumu. tad pasikeitus jas galėsite ilgam pamiršti apie sekantį jų keitimą. Dar vienas iš privalumų yra minkšta, neakinanti šviesa. Tačiau pasak vairuotojų, skleidžiama šviesa yra nepakankamai intensyvi. Žinoma, jų ilgalaikiškumas taupymo sumetimais yra pliusas, tačiau saugumas kelyje tiesiogiai priklauso nuo apšvietimo, tad galima būtų ginčytis, ar taupumas visada yra gerai. Lemputės skleidžia geltoną šviesą. Nerekomenduojama naudoti senesniuose automobiliuose su silpnu generatoriumi.

Bosch Gigalight Plus 120

Bosch Gigalight Plus 120

Nustatyta galia 55 W, įtampa 12 V, lizdo versija PX26d.

Tai yra labai teigiamai vairuotojų įvertintas produktas. Jo skleidžiama šviesa yra labai ryški ir intensyvi, o tai užtikrina saugumą kelyje važiuojant net ir tamsiausiais keliais. Šviesos srautas ya galingas. Skleidžiamos šviesos spalva balta. Be to, kainos ir kokybės santykis yra labai patrauklus, lemputė nėra brangi, tačiau išties stebina kokybe. Išties puikus produktas, neaptikome jokių nusiskundimų dėl kokybės, vienas kitas liūdnesnis komentaras apie šį gaminį buvo susijęs su įpakavimu, tačiau tai menkniekis. 

LED lemputės:

OSRAM 12V 19W

OSRAM 12V 19W

Nustatyta galia 19 W, įtampa 12 V, spalvos temperatūra 6000 K, lizdo versija PX26d.

Labai aukštos šviesos temperatūros lemputė, kuris užtikriną didelį ryškumą kelyje, net 220% daugiau nustatytos normos. Nepaisant to, šviesa neakina ir nevargina akių. Skleidžiamos šviesos spalva yra balta. Gamintojas teigia, kad šio produkto tarnavimo laikas yra 5 kartus ilgesnis nei halogeninių lempučių. Kaip jau minėjome, gamintoju OSRAM galima pasitikėti, todėl klausimų dėl produkto kokybės nekyla. Vienintelis minusas yra kaina. Komplekto kaina yra aukšta lyginant su halogeninėmis lemputėmis.

PHILIPS 12V 15W 5800K

PHILIPS 12V 15W 5800K

Nustatyta galia 15 W, įtampa 12 V, spalvos temperatūra 5800 K, lizdo versija PX26d.

Gamintojas tikina, kad produktas skleidžia iki 230% ryškesnę šviesą, kadangi gaminant naudojama SafeBeam technologija, kurios dėka šviesos srautas yra intensyvesnis. Šviesos spalva yra ryškiai balta. Ji neakina kitų eismo dalyvių, tačiau leidžia gerai pastebėti kliūtis kelyje. Dėl šių priežasčių šios lemputės ypač rekomenduojamos dažnai važinėjantiems tamsiu paros metu. Produkto aprašyme teigiama, kad tarnavimo laikas yra maždaug 3000 valandų, o tai yra 6 kartus daugiau nei halogeninių lempučių. Neigiamų komentarų apie šį produktą taip pat rasti nepavyko, tačiau kaina taip pat kaip ir OSRAM LED lempučių yra aukšta. 

Taigi matome, kad lempučių pasirinkimas yra išties platus ir ne visada lengva apsispręsti. Todėl išskyrėme populiariausius produktus ir juos aprašėme remiantis gamintojo žodžiais ir vartotojų atsiliepimais. Turbūt pastebėjote, kad halogeninių lempučių kainos yra kur kas mažesnės nei LED, tačiau pastarosios visgi pasižymi geresne kokybe ir ilgesniu tarnavimo laiku. Jei esate pasirengę dažniau keisti šviesos šaltinį, ar kaskart išbandyti vis nauja produktą prieš galutinai apsisprendžiant kas jums labiau patinka, tuomet galite eksperimentuoti su halogeninėmis lemputėmis. O jei esate nusiteikę pakeisti lemputes ir kuo ilgiau nesukti sau galvos dėl jų, tuomet patariame rinktis LED lemputes. Tai puiki investicija į kokybę ir ilgaamžiškumą. 

Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.