Kaip išsirinkti automobilio akumuliatorių

Kaip išsirinkti automobilio akumuliatorių

Jeigu norite būti užtikrinti, kad bet kada, nepriklausomai nuo oro sąlygų, užvesite savo automobilio variklį, tuomet reikia išlaikyti akumuliatorių geroje būklėje. Jo vidutinė eksploatavimo trukmė yra 5-7 m. Patartina bateriją keisti šio laikotarpio pabaigoje. Skaitykite toliau ir išsiaiškinsite, kokie akumuliatorių tipai yra labiausiai paklausūs ir efektyvūs. Taip pat pasiūlysime jums, ką reikia apsvarstyti renkantis automobilio akumuliatorių.

 Automobilių akumuliatorių tipai 

„WET“ („Wet Cell Battery“ – su skystu elektrolitu)

Jų elektrodai susideda iš plokštelių, padengtų švinine kempine arba švino dioksidu. Kaip elektrolitas yra naudojamas sieros rūgšties tirpalas. Tokie akumuliatoriai yra labiausiai paplitę, nebrangūs, ir palyginus su kitais tipais, mažiau jautrūs perkrovoms ir įtampos svyravimams transporto priemonėje. Tačiau šioms baterijoms labai pavojinga išsikrauti, nes tai sukelia plokščių sulfaciją. Šaltuoju sezonu, važiuojant trumpas distancijas, rekomenduojama pilnai įkrauti akumuliatorių. Esant žemai temperatūrai elektrolitas gali užšalti. Taipogi, jis išgaruoja. Būtent dėl to, kai jūsų baterija nėra pažymėta kaip nereikalaujanti techninės priežiūros, turite stebėti elektrolitų tankį ir kartais jį praskiesti distiliuotu vandeniu.

„WET“ („Wet Cell Battery“ – su skystu elektrolitu)

„EFB“ („Enhanced Flooded Battery“)

Šie akumuliatoriai skiriasi nuo įprastų švino rūgšties baterijų pagal plokštelės konfigūraciją – jų teigiamos pusės yra padengtos specialia tinkline medžiaga. Ji padeda išvengti švininės kempinės irimo ir plokščių sulfacijos, taip prailgindama akumuliatoriaus eksploatavimo laiką. Tokios baterijos yra našesnės, greičiau įkraunamos ir net ir po visiško išsikrovimo gali atkurti iki 100 % pradinio pajėgumo. Jos yra brangesnės už standartinius švino rūgšties akumuliatorius, tačiau efektyvesnės ir tarnauja ilgiau. Palaiko funkcionalumą net ir esant žemesnei nei -50 °C temperatūrai. Tačiau tokie akumuliatoriai yra visiškai nesuderinami su transporto priemonėmis, kurios turi regeneracinę stabdžių sistemą.

„EFB“ („Enhanced Flooded Battery“)

„AGM“ („Absorbent Glass Mat“ – be skysto elektrolito)

Jų pagrindinis skirtumas nuo standartinių baterijų yra stiklo pluošto sluoksnis, kuris absorbuoja skystą elektrolitą. Tokios baterijos pakraunamos 2-3 kartais greičiau nei įprastos. Nepaisant to, kad dydžiu jos atitinka kitus tipus, šių talpa yra žymiai didesnė. Tokie akumuliatoriai taip pat atsparesni vibracijai. Jų trūkumas yra didesnė kaina. Šio tipo akumuliatoriams yra pavojingas tiek per didelis įkrovimas, tiek ir laikymas visiškai jį iškrovus.

„AGM“ („Absorbent Glass Mat“ – be skysto elektrolito)

Geliniai

Kaip ir pirmiau išvardyti, šie priklauso švino rūgšties tipui, tačiau jų elektrolitai yra nejudantys ir padengti geliu, pridedant silicio dioksido. Tai padidina akumuliatoriaus eksploatavimo trukmę, o kartais ji gali siekti ir 10 m. Tokios baterijos yra atsparios visiškam išsikrovimui: jos atlaiko iki 400 ciklų, kai tuo tarpu standartinės su skystu elektrolitu – tik nuo 20 iki 30. Be to, jos turi aukštus amperų skaičius, kurie yra 2-2,5 karto didesni nei įprastų akumuliatorių. Tai leidžia užvesti variklį be jokių sunkumų net ir šalčiausią žiemą. Taipogi, šios baterijos įkraunamos greičiau, o tai leidžia išvengti problemų, kurias sukelia dažnos trumpo atstumo kelionės. Jos turi ypač mažą išsikrovimo koeficientą, tačiau yra brangios. Naudojant akumuliatorius labai svarbu stebėti elektros įrangos, ypatingai generatoriaus įtampos reguliatoriaus, būklę. Net ir nedidelis perkrovimas sukelia negrįžtamus elektrolitų kiekio pokyčius ir yra žalingas šio tipo baterijoms.

Geliniai
Svarbi pastaba: Prieš pirkdami akumuliatorių, kuris skiriasi nuo standartinio jūsų automobilio akumuliatoriaus, patikrinkite transporto priemonės vadovą, kad būtumėte tikri, jog tai leidžia gamintojas. Pavojinga naudoti netinkamą bateriją!

 4 parametrai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis naują akumuliatorių 

Talpa

Ji matuojama amperais. Šis parametras nurodo srovę, kurią akumuliatorius gali tiekti per 20 valandų iškrovos metu, kuomet įtampa viršija 10,8 V. Pavyzdžiui, 72 Ah talpos baterija turi pakankamą pajėgumą tiekti 3,6 A srovę 20 valandų. Kuo automobilis galingesnis, tuo didesnės talpos akumuliatoriaus jam reikia.

Šaltojo paleidimo srovė amperais („CCA“)

Ši vertė matuojama amperais. Ji parodo maksimalią srovę, kurią akumuliatorius gali tiekti per pirmąsias sekundes, kad užvesti automobilį prie -18°C temperatūros. Ši vertė nusako, ar akumuliatorius turi pakankamai galios varikliui užvesti žiemos metu. Šis keleivinių automobilių parametras turėtų būti virš 255 A benzininiams varikliams ir virš 300 A – dyzeliniams.

Matmenys

Jie turi atitikti standartinės įrangos matmenis. Priešingu atveju gali būti sudėtinga įdiegti akumuliatorių. Pavyzdžiui, amerikietiškiems automobiliams pagamintos baterijos turi gnybtus šonuose, kai tuo tarpu europietiškiems automobiliams skirtos baterijos gaminamos su viršuje esančiais gnybtais. Taipogi, jos turi vidinį sriegį.

Poliškumas

Jis gali būti normalus arba atvirkščias. Pirmu atveju teigiamas gnybtas yra kairėje, antru – dešinėje. Įprastas poliškumas dažnai žymimas 1 arba L ženklu, o atvirkščias – 0 arba R ženklu. Naujos baterijos poliškumas turi atitikti senosios, kitaip prijungimo kabelis bus nepakankamo ilgio.

Svarbi pastaba: Rinkitės gerai žinomų prekės ženklų produktus, tokius kaip „Bosch“, „Herth+Buss Elparts“, „Magneti Marelli Varta“, „Vemo“, „Exide“, „Ipsa“, „Energizer“. Jų gaminama produkcija pasižymi aukščiausia kokybe ir tarnaus jums tikrai ilgą laiką.

Išvada

Stabilus elektroninės įrangos darbas ir galimybė užvesti variklį tiesiogiai priklauso nuo automobilio baterijos būklės. Būtent todėl labai svarbu pasirinkti komponentą, atitinkantį transporto priemonės specifikacijas. Visą informaciją apie standartinę bateriją galima rasti ant jos korpuso arba automobilio vadove. Patariame jums nekeisti pasirinktos įrangos parametrų, nes tai gali būti labai pavojinga. Įsigykite baterijas „AUTODOC“ internetinėje parduotuvėje: čia visuomet rasite tik patikimus produktus.