Kaip užvesti automobilį su išsikrovusia baterija

Kaip užvesti automobilį su išsikrovusia baterija

Daugelis vairuotojų yra susidūrę su situacija, kai dėl neveikiančios baterijos negalėjo užvesti automobilio. Taip dažnai atsitinka, kai lauke yra labai šalta arba, pavyzdžiui, pamirštate išjungti išorinius žibintus ar automagnetolą. Šią problemą, užvedant transporto priemonę, galima išspręsti jos bateriją prijungiant prie kitos transporto priemonės baterijos. Tam jums prireiks užvedimo laidų komplekto. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip reikia teisingai sujungti užvedimo laidus. Taigi, sužinokime, kokia yra teisinga veiksmų seka.

Saugos priemonės

 • Įsitikinkite, kad šalia vietos, kurioje bus atliekama procedūra, nėra vaikų. Reikalui esant, nuveskite juos nuošaliau saugiu atstumu.
 • Atidžiai perskaitykite transporto priemonės vadovą. Yra modelių, kuriems negalima naudoti užvedimo laidų.
 • Atlikdami šį darbą, būtinai užsidėkite gumines pirštines bei apsauginius akinius. Plikomis rankomis nelieskite nei kėbulo gnybtų, nei metalinių dalių, kai jie yra veikiami įtampos.

Kurioms transporto priemonėms netinka naudoti užvedimo laidų?

 • Niekada užvedimui nenaudokite kito automobilio, jeigu jo borto įtampa yra didesnė arba mažesnė už jūsų automobilio. Pavyzdžiui, jeigu jūsų transporto priemonė turi 12 V bateriją, nereikėtų jos prijungti prie 24 V ar 6 V turinčio akumuliatoriaus, kad išvengtumėte viršįtampių.
 • Nepatartina kartu jungti transporto priemones benzininiais ir dyzeliniais varikliais. Jų baterijos turi skirtingus šaltojo įjungimo stiprintuvus, todėl procesas nebus veiksmingas arba atsiras rizika sugadinti elektrinius prietaisus.
 • Draudžiama užvesti automobilį kito automobilio pagalba, jeigu jis turi netinkamą elektros instaliaciją, akumuliatoriaus nuotėkį ar kitų defektų. Pavyzdžiui, jeigu baterija išsikrauna po ilgų ir nesėkmingų bandymų užvesti variklį, tuomet pagalbos kreipkitės į profesionalus.
 • Nepatartina jungtis prie transporto priemonės, kurios akumuliatorius nėra pilnai pakrautas.

Kaip sužinoti, ar saugu užvesti savo transporto priemonę pasinaudojus kitu automobiliu?

Kaip sužinoti, ar saugu užvesti savo transporto priemonę pasinaudojus kitu automobiliu?
 Įsitikinkite, kad jūsų automobilis yra tvarkingas. Šiam tikslui: 
 • Patikrinkite variklio skyrių. Laidai neturėtų būti padengti storu nešvarumų sluoksniu, o ant akumuliatoriaus neturėtų matytis įtrūkimų ar ruožų.
 • Patikrinkite kintamosios srovės generatoriaus laidus. Jeigu šie įtrūkę, įtampa greičiausiai nepateks į akumuliatoriaus gnybtus. Tokiu atveju bandyti užvesti automobilį kito automobilio pagalba nėra prasmės, nes pagalbinės transporto priemonės akumuliatorius iš karto išsikraus.
 • Pabandykite įjungti priekinius ir šoninius žibintus bei salono apšvietimą. Jeigu šie įsijungia bei yra ryškūs, vadinasi akumuliatorius neturi problemų ir kito automobilio baterija nepadės užvesti variklio. Jeigu aukščiau išvardinti įrenginiai neveikia bei neįsijungia garsinis signalas, vadinasi akumuliatorius yra tuščias. Kartais silpnai šviečiančios lempos parodo mažą akumuliatoriaus įkrovą.
 • Jeigu įmanoma, išmatuokite akumuliatoriaus gnybtų įtampą. Jei ši yra didesnė nei 12,6 V, tuomet baterija yra gera ir jums reikėtų ieškoti gedimo kituose įrenginiuose bei sistemose: starteryje, starterio solenoide, uždegimo jungiklyje ir kt.
 • Patikrinkite, ar iš po variklio dangčio nesklinda stiprus degalų kvapas. Jeigu jis yra, užvesti automobilį naudojant jungiamuosius laidus yra pavojinga, kadangi tai gali sukelti gaisrą.
Po to reikėtų įsitikinti, kad pagalbinio automobilio baterija yra pilnai įkrauta. Įjunkite priekinius žibintus arba vidaus apšvietimą. Jų šviesa turėtų būti ryški. Jeigu įmanoma, išmatuokite akumuliatoriaus gnybtų įtampą multimetru. Ji turėtų būti 12,6–12.9 V.

16 žingsnių, norint tinkamai užvesti savo automobilį jungiamųjų laidų pagalba

16 žingsnių, norint tinkamai užvesti savo automobilį jungiamųjų laidų pagalba
 1. Pastatykite transporto priemones viena priešais kitą 45-50 cm atstumu tam, kad pilnai užtektų kabelių ilgio baterijų sujungimui. Įspėjimas: transporto priemonės jokiu būdu negali liestis.
 2. Automobiliuose su automatine pavarų dėže nustatykite pavarą į „stovėjimo“ režimą, automobiliuose su mechanine pavarų dėže – į „neutralią“.
 3. Būtinai išjunkite pagalbinės transporto priemonės  variklį.
 4. Įjunkite stovėjimo stabdį abiejose transporto priemonėse.
 5. Išimkite raktelius iš automobilių uždegimo jungiklių ir atidarykite automobilio tuščia baterija dureles. Priešingu atveju, tiekiant įtampai, gali įsijungti apsaugos nuo vagystės sistema ir užrakinti duris.
 6. Atidarykite variklio dangtį ir suraskite akumuliatorių. Tiksli jo vieta nurodyta transporto priemonės vadove.
 7. Patikrinkite bateriją. Raskite du gnybtus. Teigiamas dažniausiai yra didesnis ir žymimas kaip „POS“ ar „+“, o neigiamas – kaip „NEG“ arba „-“. Teigiamas gnybtas dažnai būna raudonos spalvos, neigiamas – juodos. Prijungiant pagalbinius užvedimo laidus, labai svarbu nesupainioti gnybtų.
 8. Reikalui esant, audiniu ar vieliniu šepetėliu nuvalykite gnybtų nešvarumus ar susikaupusius oksidus.
 9. Paimkite pagalbinių užvedimo laidų rinkinį. Jame turėtų būti du kabeliai. Vienas jų dažniausiai yra raudonas, o kitas – juodas. Atminkite, kad patys kabeliai gali būti ir kitokių spalvų, tačiau jų galuose esantys aligatorių spaustukai beveik visuomet būna raudoni ir juodi. Toks spalvų žymėjimas padeda išvengti klaidų jungiant laidus.
 10. Prijunkite laidus tokia tvarka:

  • raudonas spaustukas – prie teigiamo išsikrovusio akumuliatoriaus poliaus;
  • antrasis raudonas spaustukas – prie teigiamo pagalbinio automobilio baterijos gnybto;
  • juodas spaustukas – prie neigiamo pagalbinio automobilio baterijos gnybto;
  • antrasis juodas spaustukas – prie nedažytos transporto priemonės su tuščia baterija metalinės dalies. Tai gali būti veržlė arba varžtas ant variklio bloko.
 11. Įsitikinkite, kad laidai neliečia judančių variklio detalių.
 12. Užveskite pagalbinio automobilio variklį ir leiskite jam veikti apie 10-20 min. Šio laiko turėtų užtekti bent šiek tiek įkrauti akumuliatorių.
 13. Pabandykite užvesti automobilį su tuščia baterija. Jeigu variklis užsiveda, neišjunkite jo 10-20 min. Šio laiko turėtų užtekti bent šiek tiek pakrauti akumuliatorių.
 14. Jeigu automobilis neužsiveda, tuomet procedūrą pakartokite: užveskite pagalbinio automobilio variklį ir kurį laiką palaukite. Tuomet išjunkite variklį ir pabandykite užvesti kitą transporto priemonę. Įspėjimas: neįjunkite jungiamaisiais laidais bandomo užvesti automobilio starterio, kai veikia pagalbinio automobilio variklis: tai gali sukelti jo generatoriaus gedimą.
 15. Jei užvedimas buvo sėkmingas, atjunkite laidus atvirkštine tvarka:

  • juodas spaustukas – nuo nedažytos automobilio kėbulo detalės;
  • juodas spaustukas – nuo neigiamo pagalbinio automobilio gnybto;
  • raudonas spaustukas – nuo teigiamo pagalbinio automobilio gnybto;
  • raudonas spaustukas – nuo buvusio tuščio akumuliatoriaus teigiamo gnybto.
 16. Jeigu po keleto bandymų nepavyko užvesti automobilio, tuomet apsilankykite autoservise, kadangi baterija gali būti visiškai išeikvota ir ją reikės atstatyti arba pakeisti. Taipogi, gali būti sugedusi kuri nors kita transporto priemonės sistema. Reikia įsidėmėti, kad variklio užvesti negalima, kai pažeisti šie komponentai:

  • saugikliai;
  • starteris;
  • uždegimo jungiklis.

Kaip užvesti automobilį be kito automobilio pagalbos?

Kaip užvesti automobilį be kito automobilio pagalbos?

Norėdami užvesti savo transporto priemonę, galite naudoti nešiojamąjį užvedimo prietaisą – šuolinį starterį. Jis veikia ličio polimerų baterijų pagrindu ir dėl to, nepaisant kompaktiško dydžio, suteikia gana aukštas variklio paleidimo sroves. Šį prietaisą galite įsigyti, jeigu naudojate savo transporto priemonę atšiauriomis sąlygomis, ypatingai tose vietovėse, kur yra šaltos žiemos.

Prietaisas turėtų būti tiesiogiai prijungiamas prie akumuliatoriaus gnybtų. Tai atliekant labai svarbu stebėti poliškumą. Norėdami išsamiai sužinoti, kaip tinkamai prijungti jungiamuosius laidus, atidžiai perskaitykite variklio užvedimo jungiamaisiais laidais vadovą.

 Dažniausiai reikia atlikti šiuos veiksmus: 
 1. Prijungti raudoną prietaiso laidą prie teigiamo akumuliatoriaus gnybto.
 2. Prijungti juodąjį laidą prie neigiamo tuščios baterijos gnybto.
 3. Įkiškite kitas laidų galų jungtis į atitinkamus nešiojamojo užvedimo prietaiso išėjimus.
 4. Pasirinkite reikiamą prietaiso režimą ir įjunkite įrenginį.
 5. Užveskite variklį.

Išvada

Išsikrovęs akumuliatorius yra problema, su kuria gali susidurti net ir patyrę vairuotojai. Gerai, kad tai galima išspręsti gana paprastu metodu – pagalbiniais užvedimo laidais. Viskas, ko jums reikia, yra jungiamųjų užvedimo laidų rinkinys ir kita baterija. Sekdami visais aukščiau pateiktais patarimai, galite lengvai užvesti automobilį, pasinaudodami kito automobilio baterija, net jeigu ir neseniai tapote vairuotoju.

[Total: 0   Average: 0/5]