Nustatykite savo automobilio būklę pagal išmetamųjų dūmų spalvą

Nustatykite savo automobilio būklę pagal išmetamųjų dūmų spalvą

Vienas iš variklio bei kitų su juo susijusių sistemų gedimo požymis yra išmetamųjų dujų dūmai. Pagal jų spalvą ir struktūrą galima diagnozuoti daugybę problemų. Šiame straipsnyje mes jums papasakosime, kokios spalvos gali būti išmetamųjų dujų dūmai ir išsiaiškinsime jų atsiradimo priežastis.

Kodėl, man užvedus automobilį, iš jo pasklinda dūmai?

Jeigu dūmai pasirodo tik užvedus variklį, ypač šaltu arba sausu oru, ir jie išnyksta šiam įšilus, tai nereiškia jokio gedimo: tokiu būdu iš išmetimo sistemos išgaruoja kondensatas.

Kodėl iš išmetamojo vamzdžio sklinda balti dūmai?

Jeigu dūmai iš išmetamojo vamzdžio neišnyksta varikliui įšilus, o tai įvyksta karštomis ir sausomis oro sąlygomis, tai parodo, kad į variklį patenka vandens. Dažniausiai tai atsitikti gali dėl dviejų priežasčių: kai vanduo patenka kartu su aušinimo skysčiu, kuris parodo cilindro galvutės tarpiklio arba aušinimo sistemos sandarumo praradimą, arba kartu su degalais, jeigu jie yra prastos kokybės.

 Kaip atsikratyti iš išmetimo sistemos sklindančių baltų dūmų? Atlikite šiuos veiksmus: 
 1. Patikrinkite aušinimo skysčio lygį rezervuare. Staigus šio skysčio sumažėjimas parodo, kad aušinimo sistema nėra sandari.
 2. Patikrinkite variklio skyrių: nuotėkį dažnai galima aptikti variklio bloko ir cilindro galvutės susijungimo vietoje.
 3. Pažiūrėkite į aušinimo skysčio rezervuarą. Jeigu jame matosi tepalo pėdsakų, tai jau yra netiesioginis ženklas, kad cilindro galvutės tarpiklis prarado savo sandarumą, o kartu su baltais dūmai gali reikšti, kad į variklio degimo kameras pateko aušinimo skysčio.
 4. Patikrinkite tepalų filtro kakliuką. Ant jo neturėtų matytis baltų putų.
 5. Jeigu aptinkate bent vieną iš aukščiau išvardintų požymių, nuvežkite savo automobilį į autoservisą, kad jis būtų profesionaliai patikrintas. Atliekant remontą reikės pakeisti cilindro galvutės tarpiklį ir, greičiausiai, reikės šlifuoti sujungimo paviršių tarp variklio bloko ir cilindro galvutės.
 6. Jeigu nėra jokių problemų su aušinimo sistema, pabandykite naudotis kita degaline.
 7. Patikrinkite, ar kuro bakas yra sandarus. Reikalui esant, jį suremontuokite arba pakeiskite.
Išmetamojo vamzdžio sklinda balti dūmai

Jeigu iš mano automobilio sklinda balti dūmai, ar galiu toliau vairuoti?

Ne, jūs negalite. Niekada neatidėliokite gedimų šalinimo: aušinimo skystis, susimaišęs su tepalais, jį praskiedžia, o tai pablogina jo tepimo savybes. To pasekoje gali atsirasti judančių variklio detalių gedimai. Todėl, net norėdami patekti į autoservisą, naudokitės techninės pagalbos tralo paslaugomis.

Kartais balti dūmai sklinda iš po variklio dangčio. Taip gali atsitikti dėl aušinimo skysčio ir variklio perkaitimo, taipogi, radiatoriui ar jo vamzdžiams praradus sandarumą. Tokiu atveju nedelsiant sustabdykite automobilį ir leiskite varikliui atvėsti. Tuomet patikrinkite, ar nėra nuotėkio aušinimo sistemoje. Jeigu matote, kad nuotėkis yra didelis, tuomet toliau važiuoti yra draudžiama.

Kodėl iš mano automobilio sklinda juodi dūmai?

Tiršti juodi dūmai, sklindantys iš išmetimo vamzdžio, yra per daug sodraus oro-kuro mišinio požymis. Tai sukelti gali užsikimšęs oro filtras, ko pasekoje į variklį yra tiekiama mažiau oro, taipogi, kuro siurblio ar reguliatoriaus gedimai, ko pasekoje padidėja slėgis kuro tiekimo linijoje.

 Jeigu pastebėjote tokią problemą, atlikite šiuos veiksmus: 
 1. Išmatuokite kuro sistemos slėgį manometru.
 2. Patikrinkite purkštukus. Kad galėtumėte tai atlikti, naudokite multimetrą ir išmatuokite jų varžą bei palyginkite gautas vertes su nustatytomis. Norėdami atlikti išsamią diagnozę, kuri turėtų būti atliekama ant specialaus stendo, nuvežkite automobilį į autoservisą.
 3. Įsitikinkite, kad tinkamai veikia deguonies jutikliai. Pirmiausia patikrinkite, ar jutikliai yra tinkamai prijungti prie gnybtų. Reikalui esant, gnybtus nuvalykite. Išmontuokite detalę ir ją apžiūrėkite. Jeigu ant apsauginio komponento vamzdžio yra nuosėdų, tuomet jį būtina pakeisti nauju.
 4. Įjunkite degimą. Prijunkite multimetro zondus prie šildytuvo grandinės. Įtampa turėtų siekti 12 V.
 5. Prijunkite zondus prie signalo laido ir važiuoklės pagrindo. Multimetras turėtų rodyti 0,45 V įtampą.
 6. Nuimkite jungtį nuo įrenginio. Išmatuokite varžą tarp šildytuvo gnybtų. Parodymai gali skirtis priklausomai nuo jutiklio tipo, tačiau neturėtų viršyti 2-10 omų.
 7. Sugedusį jutiklį pakeiskite nauju.
 8. Jei naudojatės dyzelinu varomu automobiliu, paleiskite dyzelino kietųjų dalelių filtro regeneravimo režimą.
 9. Dyzeliniuose automobiliuose tiršti juodi dūmai gali atsirasti dėl užsikimšusio kietųjų dalelių filtro.
Mano automobilio sklinda juodi dūmai

Ar galiu toliau važiuoti, jeigu iš išmetamojo vamzdžio sklinda juodi dūmai?

Jeigu iš jūsų automobilio sklinda juodi dūmai, šią problemą turėtumėte pašalinti kaip įmanoma greičiau. Iš tikro, per sodrus oro-kuro mišinys dega lėčiau nei įprasta, ko pasekoje variklio elementai įkaista per daug. Be to, tam tikra kuro dalis baigia sudegti duslintuve, todėl kyla pavojus, kad variklis gali pradėti barškėti, o katalizatoriaus sugesti. Uždegimo žvakės sugenda anksčiau negu įprastai. Laikui bėgant gali perdengti išmetimo sistemos elementai. Kartais paveikiamas ir visas variklis.

Kodėl iš išmetimo sistemos sklinda mėlyni dūmai?

Jeigu iš išmetamųjų dujų sklinda mėlyni dūmai, tai rodo, kad į degimo kameras patenka tepalai. Dažniausiai tai sukelia susidėvėjusios stūmoklinio cilindro grupės detalės, prilipę stūmoklių žiedai, sugedusios vožtuvo strypo tarpinės ir netinkamo klampumo tepalų naudojimas.

 Štai, ką jums reikia atlikti: 
 1. Įsitikinkite, kad jūsų tepimo sistemoje naudojami tinkami tepalai. Jeigu taip nėra, tuomet pakeiskite tepalus praplovę visą sistemą.
 2. Išmatuokite spaudimą variklio cilindruose. Jeigu jo nepakanka, degimo kameros praranda savo sandarumą. Tuomet reikės atlikti išsamesnę diagnozę.
 3. Nuvežkite savo automobilį į autoservisą: dažnai pasitaiko, kad iš automobilio sklindantys mėlyni dūmai yra artėjančio variklio kapitalinio remonto požymis. Jį atlikti be specialistų pagalbos yra neįmanoma.
Išmetimo sistemos sklinda mėlyni dūmai

Kas atsitiks, jeigu ir toliau važiuosiu iš variklio sklindant mėlyniems dūmams?

Mėlyni dūmai jau parodo, kad variklyje yra gedimų. Taigi, jeigu atidėliosite problemų sprendimą, padėtis tik blogės. Pavyzdžiui, laiku pakeitus vožtuvo strypo tarpines ir stūmoklinius žiedus, galite išvengti didelių problemų. Tačiau, jeigu uždelsite, stūmokliai gali perkaisti, o tai pareikalaus daug daugiau išlaidų.

Išvada

Iš išmetimo vamzdžio sklindantys dūmai beveik visuomet parodo įvairių transporto priemonės sistemų veikimo sutrikimus. Negalima to nepaisyti. Galiausiai, kuo greičiau gedimus pašalinsite, tuo mažiau žalos bus padaryta jūsų automobiliui.