Norėdami atsisiųsti programėlę:
Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.
Kaip sužinoti, ar vandens siurblys neveikia?
Netiesioginiai sugedusio siurblio simptomai yra stiprus aušinimo skysčio kvapas keleivių salone ir neįprastai aukšta variklio temperatūra. Kai pradeda susidėvėti guolis, iš po variklio dangčio galite girdėti gaudimo, cypimo ir girgždėjimo garsus. Vėliau sistemos komponentai pradeda barškėti. Pašalinis triukšmas gali atsirasti, kai darbo ratas yra pasikreipęs.
Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių simptomų, apžiūrėkite siurblį vizualiai. Iš jo tvirtinimo vietos ar korpuso atsiradęs nuotėkis parodo apie detalės gedimą. Taipogi, patikrinkite guolį. Tam pakreipkite siurblio pavaros skriemulį. Neturėtų būti jokio laisvo judėjimo.
Netinkamai veikiantis arba sugedęs siurblys nesugeba sukurti reikiamo slėgio aušinimo sistemoje. To pasekoje variklis gali perkaisti. Jeigu prietaisas praranda savo sandarumą, pradeda tekėti aušinimo skystis. Šio skysčio trūkumas taipogi gali sukelti variklio perkaitimą. Jeigu jo lygis jūsų automobilyje yra kritiškai žemas, neturėtumėte toliau važiuoti. Sulūžus siurblio guoliui gali sutrūkti arba per anksti nusidėvėti pavaros diržas.
Jeigu siurblys yra varomas generatoriaus diržo (serpentino diržo), šiam sutrūkus, akumuliatorius nebus įkraunamas, o kai kurie kiti prietaisai, tokie, kaip oro kondicionierius ir hidraulinis vairo stiprintuvas, nustos veikti. Tačiau, kai aušinimo sistemos siurblys yra varomas paskirstymo diržo ar grandinės, jų lūžiai sukels kur kas blogesnes pasekmes. Pavyzdžiui, atsiranda rizika sugadinti vožtuvus, sulaužyti stūmoklį, sugesti paskirstymo velenui ir jo guoliams, deformuotis arba įtrūkti cilindro galvutėms.
Ar galite vairuoti automobilį be vandens siurblio?
Ne, jūs negalite. Vandens siurblys yra kritiškai svarbus aušinimo sistemos komponentas, o jo gedimas gali sukelti variklio perkaitimą arba padaryti jam didelę žalą. Be to, konstrukciškai automobilis negali veikti be vandens siurblio: jo skriemulys yra pagrindinis vožtuvo pavaros arba pagalbinės įrangos pavaros elementas. Neįmanoma užtikrinti tinkamo pavaros diržų įtempimo be šios detalės.
Ar vandens siurblį reikėtų keisti kartu su paskirstymo diržu?
Taip. Vandens siurblys, paskirstymo diržas ir skriemuliai visuomet keičiami kartu. Šių automobilių detalių eksploatavimo trukmė yra beveik tokia pati. Ir net mažiausi jų defektai yra nepriimtini, kadangi variklio darbinė būklė tiesiogiai priklauso nuo vožtuvo pavaros.
Kas sukelia automobilio vandens siurblio gedimą?
Laiku nepakeitus arba naudojant prastos kokybės aušinimo skystį, gali per anksti susidėvėti sandarikliai, todėl įrenginyje gali atsirasti nuotėkiai. Norėdami nepažeisti sandariklio, neleiskite siurbliui veikti be aušinimo skysčio net ir trumpą laiką. Nuotėkiai iš veleno sandariklio išplauna tepalą iš veleno guolių, ko pasekoje šie greitai sugenda. Taipogi, guoliai gali sugesti, kai yra per daug įtemptas pavaros diržas arba netinkamai sureguliuoti guolių skriemuliai. Tokios pačios priežastys gali sukelti ir siurblio varomojo veleno gedimą.
Be to, priemaišos, nešvarumai ir įvairūs priedai (pavyzdžiui, radiatoriaus uždarymo nuotėkis), kurie yra aušinimo skystyje, skatina kontaktuojančių detalių dėvėjimąsi, formuoja nuosėdas ant darbo rato ir tampa korozijos priežastimi.
Kiek laiko užtrunka pakeisti paskirstymo diržą ir vandens pompą?
Naujų detalių montavimas gali užtrukti nuo 3 iki 10 valandų, o kartais dar ilgiau. Procedūros sunkumas priklauso nuo transporto priemonės konstrukcijos, variklio skyriaus išdėstymo ir pagalbinių prietaisų skaičiaus.
Kai kuriais atvejais, įdiegiant naują vandens siurblį, rekomenduojama pakeisti ir termostatą. Daugelis vairuotojų stebisi, ar tai yra pagrįsta, ar ne.
Dažniausiai, priešingai nei diržo ir skriemulių, keičiant vandens siurblį nereikia įdiegti naujo termostato. Be to, jo eksploatavimo laikas yra maždaug 1,5 karto ilgesnis už siurblio. Vis tiktai kai kuriems „Volkswagen“, „Opel“ ir „Vauxhall“ automobilių varikliams patartina pakeisti termostatą. Šių automobilių termostatas sumontuotas tiesiai už paskirstymo diržo pavaros sistemos. Taigi, norint patekti prie šios detalės, teks pašalinti visą paskirstymo diržo sistemą. Taipogi, šių detalių negalima naudoti pakartotinai, todėl jos turi būti pakeistos, net jeigu nėra sugedusios. Štai kodėl termostato pakeitimas tokiais atvejais yra pagrįstas sprendimas.
Ar keičiant vandens siurblį būtina išleisti aušinimo skystį?
Dažniausiai, atjungus žarną nuo siurblio, išteka didelis kiekis aušinimo skysčio. Būtent todėl geriau iš karto išleisti aušinimo skystį į talpyklą, kad neaptaškytumėte variklio skyriaus ir neišlietumėte nuodingų medžiagų. Jeigu ketinate panaudoti tą patį aušinimo skystį, įsitikinkite, kad talpykla yra švari.
Ar blogas vandens siurblys gali sukelti grubų variklio veikimą tuščiąja eiga?
Ne, nes nestabilus variklio veikimas tuščiąja eiga yra sukeliamas kitų gedimų ir tai niekaip nesusiję su vandens siurblio defektais.