Pakeisti Greičių dėžės alyva patys

Greičių dėžės alyva keitimas savarankiškai - instrukcija ir vaizdo pamokos

Išsamios instrukcijos ir Greičių dėžės alyva keitimo patarimai
Gamintojas
Modelis
Autodalių kategorija

Greičių dėžės alyva keitimas: išsamios instrukcijos

Čia rasi naudingų vadovų ir patarimų, kaip pakeisti populiarių automobilių modelių Greičių dėžės alyva. Mūsų specialistų profesionalios rekomendacijos padės tau savarankiškai pakeisti Greičių dėžės alyva. Pasirink savo automobilį ir atsisiųsk nemokamus vadovus bei vaizdo įrašus.
Greičių dėžės alyva keitimas: vaizdo įrašų vadovėliai

Daugiausiai peržiūrimi remonto vaizdo įrašai

  • Greičių dėžės alyva keitimas pasidaryk pats - vaizdo internetinės
    Kaip pakeisti neautomatinės transmisijos alyva OPEL ASTRA G CC (F48, F08) [PAMOKA AUTODOC]
  • Montavimo Greičių dėžės alyva videoinstrukcija VW TRANSPORTER
    Kaip pakeisti neautomatinės transmisijos alyva VW TRANSPORTER 4 (T4) [PAMOKA AUTODOC]
  • Kaip ir kada reikia keisti Greičių dėžės alyva SKODA FABIA Combi (6Y5): videopamokos
    Kaip pakeisti neautomatinės transmisijos alyva SKODA FABIA 1 (6Y5) [AUTODOC PAMOKA]
Greičių dėžės alyva keitimas: vaizdo įrašų vadovėliai

Populiariausios remonto instrukcijos

Norite gauti daugiau naudingos informacijos?

Užduokite klausimus arba pasidalinkite savo remonto patirtimi automobilių forume. Prenumeruokite atnaujinimas, kad nepraleistumėte mūsų naujų instrukcijų.

Greičių dėžės alyva keitimas - geriausios praktikos gidai

Vaizdo pamokos apie Greičių dėžės alyva keitimą - AUTODOC CLUB grojaraštis

  • Pasikeiskite Greičių dėžės alyva savarankiškai - nemokamos vaizdo instrukcijos
    Play all playlists
    Neautomatinės transmisijos alyvavideoinstrukcija | Išsamios videopamokos
Greičių dėžės alyva DIY trikčių šalinimo vadovas
Automobilių priežiūros patarimai
  • Greičių dėžės alyva pakeitimas ir daug daugiau - nemokami vaizdo pamokomis
    Kaip prailginti variklio tarnavimo laiką | AUTODOC patarimai
  • Greičių dėžės alyva keitimo patarimai
    Kaip paruošti automobilį tolimai kelionei | AUTODOC patarimai | 1 dalis
  • Greičių dėžės alyva techninės priežiūros patarimai
    10 būtinų įrankių automobilio remontui | AUTODOC tippek
  • Greičių dėžės alyva aptarnavimo patarimai
    Ką daryti, jeigu įsižiebia Check Engine lemputė | AUTODOC patarimai
Įsidiekite AUTODOC CLUB programėlę!
Jūsų asmeninė automobilio priežiūros tvarkyklė, priežiūros patarimai, priminimai apie artėjančius įvykius ar priežiūros intervalus, savarankiško remonto instrukcijos - visa tai Jūsų išmaniajame telefone.
Pamokos skirtos Greičių dėžės alyva keitimas - skenuoti QR kodą
Skenuoti

Norėdami atsisiųsti programėlę:

  • - nuskenuokite QR kodą
  • - atsisiųsti iš App Store
  • - atsisiųsti iš Google Play
Autodoc CLUB App icon
Asmeninė paskyra - Jūsų asmeninis pagalbininkas

Galima stebėti išlaidas, vesti mašinos žurnalą, keitimų grafiką ir saugoti mėgstamą medžiagą, užrašus ir dokumentus.

Dažnai užduodami klausimai apie transmisijos alyvos keitimą

Kokia yra transmisijos alyvos funkcija?

Pagrindinė alyvos, kuri naudojama mechaninėse pavarų dėžėse, diferencialuose ir perdavimo dėžėse, funkcija yra sutepti judančias šių mechanizmų detales. Ji apsaugo kontaktuojančius elementus nuo abrazyvinio susidėvėjimo ir nusitrynimo. Dėka tepimo detalės slysta sklandžiau, o tai padidina transporto priemonės kuro efektyvumą. Taipogi, alyva pašalina šilumą ir dėvėjimosi produktus iš trinties porų, o tuo tarpu komponentų paviršiuje susiformavusi alyvos plėvelė apsaugo nuo korozijos.

Automatinėse transmisijoje naudojama transmisijos alyva atlieka tokias pačias funkcijas bei yra naudojama sukimo momentui perduoti iš variklio smagračio į reduktoriaus velenus.

Kaip sužinoti, kada laikas pakeisti transmisijos alyvą?

Rekomenduojama pavarų dėžės alyvą mechaninėse pavarų dėžėse keisti vidutiniškai kas 90 000-100 000 km. Pusiau automatinių pavarų dėžių alyvos keitimo laikas yra trumpesnis – maždaug 50 000-60 000 km. Jeigu automobilis naudojamas atšiauriomis sąlygomis, pavyzdžiui, bekelėse, gali tekti alyvą keisti dažniau. Bet kokiu atveju keitimo intervalą nustato gamintojas ir jis yra nurodytas automobilio savininko vadove. Automatinėje pavarų dėžėje trūkčiojimas keičiant pavaras gali parodyti, kad jau laikas pakeisti transmisijos alyvą.

Kas atsitiks jeigu nepakeisiu transmisijos alyvos?

Per laiką transmisijos alyva oksiduojasi, o tai neigiamai atsiliepia jos tepimo ir antikorozinėms savybėms. Be to, ji užteršiama metalo drožlėmis, kurios veikia kaip abrazyvai ir pagreitina detalių nusidėvėjimą. Dažnas ratų prasisukimas sukelia anglies nuosėdų kaupimąsi alyvoje. Visa tai lemia greitą transmisijos komponentų nusidėvėjimą, sumažina transporto priemonės kuro efektyvumą bei susilpnina pavarų perjungimą.

Kokia yra transmisijos alyvos spalva?

Nauja transmisijos alyva dažnai būna geltona, raudona arba oranžinė. Tačiau eksploatacijos metu ji gali pasidaryti tamsiai raudona arba ruda. Spalvos patamsėjimas ne visuomet parodo blogą alyvos būklę. Jeigu ji yra skaidri ir neturi būdingo degėsių kvapo, matomų priemaišų ir teršalų, ji gali būti ir toliau naudojama. Priešingai, jeigu tamsi alyva yra drumsta, turi stiprų degėsių kvapą ir matomas mechanines priemaišas, vadinasi, alyvą reikia pakeisti nedelsiant. Taipogi, tai parodo ir pavarų dėžės gedimus.

Kokie yra per žemo lygio transmisijos alyvos simptomai?

Trūkčiojimai perjungiant pavaras, degėsių kvapas, pavarų praslydimas (transmisijos trinties elementų praslydimas), pašaliniai garsai, taipogi vėluojantis ar per greitas pavarų persijungimas gali parodyti automatinėse pavarų dėžėse esantį per žemą transmisijos lygį. Galiniais ratais varomose transporto priemonėse, įsibėgėjant arba važiuojant įkalne, į alyvos linijas gali patekti oro. Tai sumažina alyvos slėgį, ko pasekoje nutrūksta ryšys su varikliu ir transporto priemonė sulėtėja. Dėl nepakankamo alyvos lygio variklis gali net užgesti. Tam tikrai atvejais variklis vis dar dirba, tačiau automobilis nejuda.

Žemas alyvos lygis mechaninėse pavarų dėžėse keičiant pavaras sukelia traškėjimą, trūkčiojimus ir vibraciją.

Patikrinkite alyvos lygį, kad įsitikintumėte, jog problemą tikrai sukelia per žemas transmisijos alyvos lygis. Automobiliai su automatine pavarų dėže tam tikslui dažnai turi įmontuotą matuoklį. Kai kuriose transporto priemonėse jums reikės atsukti užpildo kaištį transmisijos alyvos bake. Automobiliuose su mechanine pavarų dėže užpildo kaištis gali būti sumontuotas už priekinio kairiojo rato. Detalesnę informaciją apie tai, kaip patikrinti alyvos lygį rasite savo automobilio savininko vadove.

Ar transmisijos alyvos keitimas yra sudėtingas?

Taip, ši procedūra reikalauja gana daug darbo ir dažniausiai tam reikalinga speciali įranga. Be to, prieš įpilant naujos transmisijos alyvos, pavarų dėžė turi būti praplaunama, kad būtų pašalintos anglies nuosėdos, liekanos bei kontaktuojančių elementų dėvėjimosi produktai. Tam tikslui naudojami specialūs priedai.

Šios procedūros trukmė priklauso nuo alyvos keitimo tipo: jis gali būti dalinis arba pilnas. Pirmuoju atveju yra nutekinama tik dalis alyvos. Darbo trukmė siekia vieną valandą ir nereikalauja specialios įrangos. Tačiau dalinis pakeitimas nėra toks efektyvus. Norint pilnai pakeisti alyvą užtruks apie tris valandas ir tam bus reikalinga speciali įranga.