Kaip pasirinkti ir pakeisti salono filtrus

Kaip pasirinkti ir pakeisti salono filtrus

Suodžiai, dulkės, gumos dalelės, abrazyvinės medžiagos, ozonas, azoto oksidai, sieros ir anglies dioksido dujos, benzolas ir augalų žiedadulkės pavasarį ir vasarą patenka į automobilio vidų per orlaidę kartu su oru. Dėl uždaros erdvės keleivių salone šių medžiagų koncentracija gali būti kur kas didesnė nei lauke. Įkvėptas užterštas oras gali apkrauti plaučius ir sukelti alergines reakcijas. Šiai problemai spręsti sukurtas salono (arba žiedadulkių) filtras. Pateikiame jums patarimus, kaip išsirinkti aukštos kokybės filtrą, tinkantį jūsų automobiliui.

Kodėl labai svarbu šią detalę pakeisti laiku?

Žiedadulkių filtras yra susidėvinti detalė, todėl ją reikėtų keisti reguliariai. Rekomenduojama tai atlikti bent kartą per metus arba kas 15 000 km. Jeigu gyvenate dideliame mieste ir dažnai važiuojate per kamščius, arba atvirkščiai, dažnai važinėjate dulkėtais keliais, gali tekti filtrą keisti dažniau.

Nešvarus filtras gali sumažinti oro kondicionavimo, šildymo ir vėdinimo sistemų efektyvumą – susikaupę nešvarumai didina filtro atsparumą oro srautui. Lietingu oru smarkiai rasoja langai, o laikui bėgant ant filtravimo elemento paviršiaus pradeda kauptis patogeninės bakterijos ir daugintis grybelis.

Kodėl labai svarbu šią detalę pakeisti laiku?

Kartais salono filtras deformuojasi ir oro srautas jį apeina, tuomet visi teršalai patenka į keleivių saloną.

Skirtingi salono filtrų tipai

 Šiais laikais populiariausi yra šie: 
 1. Įprastas barjerinis filtras. Gaminami iš specialaus popieriaus arba sintetinio pluošto. Paprastai susideda iš kelių sluoksnių. Kiekvienas jų skirtas tam tikro dydžio dalelėms sugerti. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kaip filtravimo medžiagą geriau naudoti sintetinius pluoštus, kurie gali užtikrinti veiksmingą valymą, nesukeldami oro pasipriešinimo. Aukštos kokybės filtruose vienas iš sluoksnių gali naudoti elektrostatinį krūvį, kuris leidžia pluoštams sugerti net smulkiausias dulkių daleles.
 2. Su absorbuojančiais sluoksniais. Kiekvienas šių sluoksnių sudarytas iš tekstilės pagrindo, prie kurio tvirtinamos iki 0,5 mm dydžio aktyvios anglies granulės. Jos turi porėtą paviršių, kuris sugeria toksinių medžiagų molekules, kurios į automobilį patenka per orą. Šie filtrai yra brangesni, tačiau užtikrina geresnį valymą. Taipogi, jie neutralizuoja blogus kvapus.
 3. Su antibakteriniu sluoksniu. Šis sluoksnis pagamintas iš baktericidinės medžiagos, dažniausiai polifenolio. Jis sujungia ir neutralizuoja bakterijas bei alergenus ir keliasdešimt kartų slopina pelėsio augimą. Šios detalės yra brangiausios, nes garantuoja maksimalią apsaugą.

4 „AUTODOC“ patarimai kaip pasirinkti ir naudoti salono filtrus

 1. Rinkitės produktus iš žinomų gamintojų. Mes rekomenduojame „Mann-Filter“, „Bosch“, „Mahle Original“, „Stark Automotive“, „Knecht“, „K&N“ ir „Ridex“. Žemos kokybės filtruose sluoksniams gaminti sunaudojama mažiau medžiagos, todėl jų oro valymas yra prastesnis. Padirbti gaminiai gali turėti netikrą filtrą, kuris iš tikro yra įprastas dulkių filtras su vienu juodai nudažytu sluoksniu.
 2. Patikrinkite žiedadulkių filtro būklę, jeigu pastebėjote:
  1. nemalonų kvapą automobilio viduje;
  2. įjungus šildytuvą automobilyje vis tiek šalta, arba karšta, nors ir veikia oro kondicionierius;
  3. ant prietaisų skydelio pradeda kauptis dulkės.
 3. Rinkitės atsarginę detalę tiksliai laikydamiesi savo automobilio specifikacijos. Neįmanoma sumontuoti didesnių nei reikia komponentų. Mažesnės nei standartinės detalės leidžia į keleivių saloną patekti nefiltruotam orui.
 4. Įdiegdami filtrą įsitikinkite, kad tai darote teisinga puse. Oro srauto kryptis turėtų būti pažymėta ant detalės šono, o tai ypač svarbu anglies ir antialerginiams filtrams.
4 „AUTODOC“ patarimai kaip pasirinkti ir naudoti salono filtrus

Išvada

Žiedadulkių filtras neturi tiesioginės įtakos pagrindinių automobilio sistemų ir agregatų, kaip variklis ar transmisija, veikimui. Dėl šios priežasties, kai kurie automobilių savininkai nesivargina keisti filtro laiku. Tačiau tai gali būti pavojinga sveikatai. Aukštos kokybės filtrai gali sugerti iki 99% dulkių ir alergenų. Štai kodėl nevertėtų į tai žiūrėti pro pirštus. Laikydamiesi mūsų paprastų patarimų, užtikrinsite patogią ir saugią aplinką automobilyje ilgam laikui.